R5 5600 80 dereceleri görüyor

Aykut Kara

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda hazır sistem aldım. Ryzen 5 5600 + RTX 4060 Ti var. Ekran kartı sıcaklığı çoğu oyunda iyi. Fakat işlemcim biraz fazla ısınıyor gibi hissediyorum. Çok uzun zamandır laptop kullanıyordum da masaüstü sıcaklıkları hakkında bilgim az. Shadow of the Tom Raider, Metro: Last Light Redux, CS:GO gibi oyunlarda CPU sıcaklıgı 70-80'leri görüyor. Bu normal mi yoksa anormal bir durum mu? Termal macun sürmeden göndermiş olma ihtimalleri var mıdır? Çözüm önerir misiniz?

Sıvı soğutma gereksiz, illa istiyorsan çaren ben degilim ustam 🙂
:D anlıyorum teşekkürler

Çok çok abartı OC yapmayacaksanız sıvı soğutucya para vermenize gerek yok. Gereksiz para vermiş olursunuz. Ama diyorsanız yok ben çok fazla OC yapacağım sınırları zorlayacağım o zaman R5 5600 için Overclock & Soğutma bölümüne sıvı soğutucu önerisi başlığı altında konu açıp fikir alabilirsiniz.
Teşekkür ediyorum görüşünüz için.

Eğer ileride işlemci yükseltmeyi düşünüyorsanız sıvı soğutma almak mantıklı ancak yukarıda bahsedildiği gibi öyle abartı bir overclock yapmayacaksanız ve sıcaklıkları 50 derece altında tutmak sistemin buz gibi çalışmasını istiyorsanız sıvı soğutma alabilirsiniz sizin tercihiniz.

Eğer ileride işlemci yükseltmeyi düşünüyorsanız sıvı soğutma almak mantıklı ancak yukarıda bahsedildiği gibi öyle abartı bir overclock yapmayacaksanız ve sıcaklıkları 50 derece altında tutmak sistemin buz gibi çalışmasını istiyorsanız sıvı soğutma alabilirsiniz sizin tercihiniz.
Anlıyorum teşekkürler görüşünüz için

Geri
Yukarı