Ryzen 5900X için anakart ve sıvı soğutma önerisi

Bütçe
17 bin tl

Muro 94

Decapat
Daha fazla  
5900X alacağım da anakart B550 olacak ASUS ROG Gaming F mi almak lazım? Wi-Fi modelini mi bir de iyi bir sıvı soğutma önerisi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar palı alınmaz da zaten RAM var bende DDR4 onu alırsam bu sefer RAM boşta kalacak benim.

Hocam 17 bin bütçeniz var gayet de toplanabilir AM5 ayrıca artık AM4 artık destek sunulmuycak ölü sokete para vermeyin hem AM5 alırsanız ileride işlemci değiştirince anakarta para vermenize de gerek kalmayacak. @messinicocugu sizin bütçenize uygun anakart RAM işlemci ve soğutucu önerisi yapacaktır.

Hocam 17 bin bütçeniz var gayet de toplanabilir AM5 ayrıca artık AM4 artık destek sunulmuycak ölü sokete para vermeyin hem AM5 alırsanız ileride işlemci değiştirince anakarta para vermenize de gerek kalmayacak.
Yav ben mi anlatamiyom sen mi anlamiyon ram var diyom ddr4 onu alirsam ram boşta kalcak am5 aldım diyen ddr4 ü nereme takcan Allah aşkına ddr 5 istiyor anakart

Hocam 17 bin bütçeniz var gayet de toplanabilir AM5 ayrıca artık AM4 artık destek sunulmuycak ölü sokete para vermeyin hem AM5 alırsanız ileride işlemci değiştirince anakarta para vermenize de gerek kalmayacak. @messinicocugu sizin bütçenize uygun anakart RAM işlemci ve soğutucu önerisi yapacaktır.
Baktım 7700 alırsam anakart alırsam ram alırsam 15 bin TL tutuyor da isim garibi pci4.0 ekran kartı var onu nasıl takcan sorun orda🤔🤔

Son düzenleme:
Yav ben mi anlatamiyorum sen mi anlamiyon RAM var diyorum DDR4 onu alirsam RAM boşta kalacak AM5 aldım diyen DDR4'ü nereme takcan Allah aşkına DDR 5 istiyor anakart

Baktım 7700 alırsam anakart alırsam RAM alırsam 15 bin TL tutuyor da isim garibi PCI4.0 ekran kartı var onu nasıl takcan sorun orada🤔🤔

Sorun olma PCI-e'ın geriye uyumu var bir de elindeki RAM'leri ikinci elden satarsın bir sorun olmaz ben şu üçünü almanı öneririm:
Bunlar 18.3K tutuyor RAM'leri satında böyle bir fiyata yaklaşırsın ya da bütçeyi aşamazsan RAM olarak 1x16 GB 6000MHz CL40 RAM'lere bak.

Geri
Yukarı