Ryzen 5900X sistem güç tuşuna basınca açılıp kapanıyor

SerdaR18

Kilopat
Yer
Çankırı
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem
RAM
32gb ddr4 3200 Mhz cl16
SSD veya HDD modeli
Kingstone m2 500gb & Kingstone evo860 1tb SSD
Ekran kartı
Zotac rtx3070ti
Anakart
Msı x570 gaming carbon pro wifi
İşlemci
Ryzen 9 5900x
Bilgisayarı ilk güç tuşuna basınca 2 saniye kadar fanlar ışıklar çalışıyor. Daha sonra kapanıyor ve kendi kendine düzgün şekilde açılıyor. Komple bilgisayarı tüm parçaları söktüm. RAM'lerden şüphe ediyordum onları tek tek denedim ilkinde düzeldi gibi oldu sonra arkasından yine aynı hareketi yapar oldu. Sorunu bir türlü bulamıyorum. Bu sorunu en son BIOS güncellemeden ve temiz kurulum yaptıktan sonra yaşamaya başladım. Daha güncel BIOS olmadığı için yükleme yapamıyorum.
Denediğim yollar;
> BIOS komple sıfırladım.
> Güç kaynağı modüler tüm kabloları teker teker sök tak yaptım.

Memory trainingden kaynaklanıyor büyük ihtimal. 4x8 RAM kullandığın için ımc'ye çok fazla yükleniyor. 2x8 RAM ile denersen direk açılacağını fark edeceksin.

Çözümü yok mu acaba daha önce böyle bir sorun yaşamadım sonradan oldu illaki 2x8GB RAM mi kullanmam gerek.

Memory trainingden kaynaklanıyor büyük ihtimal. 4x8 RAM kullandığın için ımc'ye çok fazla yükleniyor. 2x8 RAM ile denersen direk açılacağını fark edeceksin.

Dediğinizden sonuna kadar haklısınız. RAM'lerden 1 tanesini söksem yetiyor 4 adeti takınca aynı sorunları yaşıyorum. Bunun bir çözümü yok mu acaba?

Son düzenleme:
Çözümü yok mu acaba daha önce böyle bir sorun yaşamadım sonradan oldu illaki 2x8GB RAM mi kullanmam gerek.

Dediğinizden sonuna kadar haklısınız. RAM'lerden 1 tanesini söksem yetiyor 4 adeti takınca aynı sorunları yaşıyorum. Bunun bir çözümü yok mu acaba?
Var ama bulman zaman alabilir. BIOS'tan uygun ohm degerlerini bulman gerekiyor RAM'lerin için.

Geri
Yukarı