Ryzen 5'in Oyun Performansı

4 çekirdek de değil derken yani çok farklı işlemciler. Senaryoya göre işler çok değişiyor. İşlemciye bir bütün olarak baktığınızda İntel tarafında karşılığı veya benzeri yok.

Kapitalizm hepimizin malumu tabii de benim dediğim örnek olarak FX 8300 veya FX 8350 işlemcilerini sadece TDP değerleri yarıya düşürülmüş versiyonları olsa piyasada, peynir ekmek gibi satılırlardı.

İfadeler: GCN
FX 8300 ve FX 8350 modellerinin satılmamasının nedeninin TDP değeri ile alakası yok. Keşke 150 Watt tüketseydi de performanslı olsaydı ama böyle bir işlemci değildiler.
8350 altı iyi değil. Şimdi buraya saf işlem gücü falan yazma biliyorum.

Kapitalizm hepimizin malumu tabii de benim dediğim örnek olarak FX 8300 veya FX 8350 işlemcilerini sadece TDP değerleri yarıya düşürülmüş versiyonları olsa piyasada, peynir ekmek gibi satılırlardı.
14nm olsun TDP yarıya düşsün ama çok fayda etmez fiyatı düşmediği taktirde.

FX 8300 ve FX 8350 modellerinin satılmamasının nedeninin TDP değeri ile alakası yok. Keşke 150 Watt tüketseydi de performanslı olsaydı ama böyle bir işlemci değildiler.
Tek sebebi aynı fiyata çok daha iyi Intel işlemci satın alınabiliyor olması, ben bu şekilde görüyorum. Zen gibi ucuz olsalardı, yine giderlerdi. Adam gibi yazılım nadir ama o nadir yazılımlarda, kendinden pahalı Intel işlemcilere fark atıyor FX 8000 serisi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…