Ryzen 6000 İşlemciler Yüzde 25 Performans Artışı İle Gelebilir

En son ARM satın aldı diye hatırlıyorum. Girerse ARM işlemciler ile piyasaya girer ve bu uzun sürer diye tahmin ediyorum. Kullanılan programlar, dosyalar, oyunlar gibi her şeyin ARM tabanlı uyumlu olması gerekir. Yani onun biraz zamanı var gibi geliyor.
Arm satın alınamadı rekabet kurulu ülkeleri kabul etmedi satın alımı.

Ryzen 6000 Performans

Zen 4 tabanlı AMD Ryzen 6000 serisi işlemcilerin ciddi bir performans artışı ile karşımıza çıkması bekleniyor. AMD, Zen mimarisi ile önemli bir başarı elde etti ve bu mimari markanın Intel’den pazar payını çalmasına ve en önemlisi teknoloji tutkunlarının ilgisini çekmesine yardımcı oldu. Zen 2, masaüstünde Ryzen 3000 serisi için önemli bir adımken Zen 3 daha […]

Devamı: Ryzen 6000 İşlemciler Yüzde 25 Performans Artışı İle Gelebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Ryzen 6000 serisi Zen 3+ mimariye sahip olmayacak mı? Zen 4 mimarisi Ryzen 7000 olarak isimlendirilecek diye biliniyor. 7000 serisinde 3 5'i görebilecekmiyiz acaba (5nm, DDR5, PCI-E 5.0). Birde Apple Mac'ler de 4nm'ye geçicekmiş. AMD ve Intel nanometre açısından geride kalıcaklar mobil tarafda M serisi ile nasıl rekabet edecekler merak ediyorum.
Viki'de satın alındı diye gözüküyor? Bilemedim.
Bilmiyorum bende en son DH'de görmüştüm galiba Amerika ve Çin rekabet kurumları satın alımı onaylamamış diye. Satın alındı yazıyor hala çoğu yerde güncel değil o haberlerde.

Son düzenleme:
5 serisi BIOS güncellemesi ile bazı B450 anakartlara geldiğine göre aynısı 6 serisinde de neden olmasın:) lakin AMD gittikçe tekelleşecek Intel gibi açgözlü olursa ileride bilemeyiz.

Hocam bende sistem toplamaya çalışıyorum drr5 ile gelecek veya AM5 soket ile gelecek diyorlar şu an 5000 serisi işlemcili sistem alınmalı mı yoksa beklemeli mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı