Ryzen 7 1700 için RAM Tavsiyesi

Kaan23

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar,

Arkadaşlar bugün CPU ve RAM almaya gittim Vatan bilgisayara, aklımdaki modeller Ryzen 7 1700 ve Corsair Vengeance Led 16 GB 3200 MHz modeliydi ancak uyumsuz olduğu söylendi. Verdikleri öneri ise 200 TL daha pahalı.

GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200Mhz CL14 1.2V AMD Ryzen Uyumlu Dual Kit Ram

Şu linkte görebilirsiniz. İnternette her yere baktım ama bir türlü uyumlu bellek listesini bulamadım. Anakartım MSI X370 Gaming Pro Carbon modeli. Sizin önerebileceğiniz bir RAM var mı? Veya benim seçtiğim ilk RAM aslında uyumlu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar,

Arkadaşlar bugün CPU ve RAM almaya gittim Vatan bilgisayara, aklımdaki modeller Ryzen 7 1700 ve Corsair Vengeance Led 16 GB 3200 MHz modeliydi ancak uyumsuz olduğu söylendi. Verdikleri öneri ise 200 TL daha pahalı.

GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200Mhz CL14 1.2V AMD Ryzen Uyumlu Dual Kit Ram

Şu linkte görebilirsiniz. İnternette her yere baktım ama bir türlü uyumlu bellek listesini bulamadım. Anakartım MSI X370 Gaming Pro Carbon modeli. Sizin önerebileceğiniz bir RAM var mı? Veya benim seçtiğim ilk RAM aslında uyumlu mu?
Aynı konuyu açtım fakat dönen olmadı. Sanırım Vengeance'ların uyumlu olma ihtimali var fakat ben de tam olarak bilmiyorum daha iyi bilenlerin önerilerini bekliyorum. Benimde bulabildiğim uyumlu RAM sayısı az stokta ise belirttikleri GSKILL'den başka bir şey bulamadım. Dediğim gibi uyumlu olma ihtimalleri var ama siz kesinlikle diğer önerileri bekleyin. Bu arada belki siz bulabilirsiniz Kingston HyperX serisinden de uyumlu olanlar vardı.

Edit : Kingston Hyperx Predator 16GB DDR4 3200 MHz CL16 SR 1Rx8 Siyah Pc Performans Ram Kiti (2x8GB) HX432C16PB3K2/16 bu sitedeki uygun mudur ? Ben 8 GB modelini bulamamıştım fakat 16 mevcutmuş. Bayağı bir düzenleme yaptım fakat son olarak şunu da ekliyeyim bu sitede Kingston Hyperx Ryzen uyumluların listesini paylaşmışlar : Ryzen İşlemciler ile uyumlu HyperX Bellek ( Ram ) Listesi

Alacağınız anakartın sitesinde uyumlu bellek listesi vardır. İlk başlarda Ryzen tabanlı anakartların RAM sorunu vardı BIOS güncellemeleriyle çözdüler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı