Ryzen 7 1700 Sistem İçin Ekran Kartı Tavsiyesi

Her DX11 oyunda 1060 önde değil, bazılarında eşitler, bir kaç tanesinde ise 580 önde. Vulkan'da 580 çok önde ve DX12 oyunların hepsinde önde, DX12'de git gide daha çok fark atıyor.

Sen hangisini seçerdin, her konuda 1060tan iyimidir. Render video düzenleme yayın için ?
Renderda eşitler, 3D modellemede eşitler, karmaşık hesaplamalarda 580 devasa fark atıyor ve oyunda 580 biraz önde. Coin madencisi için 580 çok iyi, bunun haricinde oyunda önde bile olsa oyun deneğimini etkilemez, yani 1060'dan 1070'e geçmiş gibi olmuyor. Diğer işlerde zaten eşitler. Geriye kalan fiyat ve FreeSync vs G-Sync farkları.

Yanılmıyorsam video düzenleme CPU'yu ilgilendiriyor. Ekran kartından alınacak render 3 boyutlu çizim doku doldurma işleri diye tahmin ediyorum. Yine de araştırın.

Yanılmıyorsam video düzenleme CPU'yu ilgilendiriyor. Ekran kartından alınacak render 3 boyutlu çizim doku doldurma işleri diye tahmin ediyorum. Yine de araştırın.
Aslında orası yazılıma göre değişiyor. Bazısı CPU ile render eder bazısı GPU yada her ikisini kullanır. Düzenleme aşamasında ekran kartı hızlandırır, yani 4K video kurgulama sırasında donma kasma olmasını engeller. Video düzenleme ve video render işi karışık. Renderında çeşitleri var, düz render değil. Video render genelde işlemciyi ilgilendirir, 3D modelleme yapar onu render edersin, buda genelde ekran kartını ilgilendirir. Bazı benchmarklar var, 3D modellemede, ekran kartının yazılımı ne kadar hızlandırdığını ölçmek için.

Arkadaşlar bazılarınız yanlış anlamış ekran kartına 1500TL bütçem yok :) Tamam biraz dengesiz oluyor kabul ediyorum 3200TL bütçe ile Ryzen 7 1700 altına inmek gerek fakat maalesef inemem, geri kalan tüm kasaya 1600TL kalıyor öyle yardım ederseniz daha memnun olurum, ekran kartına şöyle bi 800 - 600 TL ayırabilirim anca. Yada zahmet olmazsa 3200TL ile sağlam render alıp oyun oynatan bir sistem önerirseniz güzel olur. Şu render edit konusunda Ryzen 7 altına düşmek mantıklı gelmiyor çünkü.

Up plz acil

Arkadaşlar bazılarınız yanlış anlamış ekran kartına 1500TL bütçem yok :) Tamam biraz dengesiz oluyor kabul ediyorum 3200TL bütçe ile Ryzen 7 1700 altına inmek gerek fakat maalesef inemem, geri kalan tüm kasaya 1600TL kalıyor öyle yardım ederseniz daha memnun olurum, ekran kartına şöyle bi 800 - 600 TL ayırabilirim anca. Yada zahmet olmazsa 3200TL ile sağlam render alıp oyun oynatan bir sistem önerirseniz güzel olur. Şu render edit konusunda Ryzen 7 altına düşmek mantıklı gelmiyor çünkü.

Up plz acil
Ben olsam ryzen 7 1700 yerine ryzen 5 1600 alıp yanına rx580 8gb alırdım.

Biraz dengesiz olarak görsem de buyrun. Bundan iyisi olacağını sanmıyorum
8520.png

Renderla oyundan fazla uğraşıyorum. O yüzden ya i7 yada Ryzen 7 seçeceğim.
Ryzen 5 1600, i7 7700K'yı ezip geçiyor zaten. Bence Ryzen 5 1600 gayet yeterli olur, kendisi i7 6800K-6850K ayarında.

Ryzen 5 1600'ün i7 7700K'ya göre render performansı yaklaşık %30 daha fazla.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı