Ryzen 7 1700 Sisteme GTX 1060 vs GTX 1050 Ti

• Konuyu başlatan acv
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
1050 Ti yerine 1060 alabilirim ancak bunun için:

Kasayı S340'tan carbide 100R'a, güç kaynağını 550 Watt'a, anakartı alt modeline indirgemem gerekiyor. Bana 1050Ti-1060 arasındaki fark için fazla ödün vermem gerek gibi geldi. Yine de sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.

IMG_1350.JPG

IMG_1351.JPG

Bu kadar güçlü bir işlemciye ihtiyacınız var mı? Sistemden kırpmadan, Ryzen 5 serisine geçmenizi öneririm.

1060'lı sistemi almak daha mantıklı geldi bana. Yinede tam bütçenizi söylerseniz bir şeyler ayarlaya biliriz size. Ancak sistem böyle kalsın ve 1050 ti - 1060 arası bir kart arıyorsanız RX 470 almak en mantıklı tercih olur.

Bu kadar güçlü bir işlemciye ihtiyacınız var mı? Sistemden kırpmadan, Ryzen 5 serisine geçmenizi öneririm.

Ne amaçla kullanıcaksınız bu şekilde yüksek seviye bir sistem olmuş.

1060'lı sistemi almak daha mantıklı geldi bana. Yinede tam bütçenizi söylerseniz bir şeyler ayarlaya biliriz size. Ancak sistem böyle kalsın ve 1050 ti - 1060 arası bir kart arıyorsanız RX 470 almak en mantıklı tercih olur.
Kesinlikle işlemciyi Ryzen 5 seviyesine düşürmek gibi bir niyetim yok. Fikriniz için teşekkür ederim.
Bu arada sizden istediğim GTX 1050 Ti ile başka bir kartı karşılaştırmanız değildi. GTX 1060 alabilmek için anakartı, kasayı ve güç kaynağını düşürdüm. Bunlara değer mi veya bir şey kaybeder miyim?

Kesinlikle işlemciyi Ryzen 5 seviyesine düşürmek gibi bir niyetim yok. Fikriniz için teşekkür ederim.
Bu arada sizden istediğim GTX 1050 Ti ile başka bir kartı karşılaştırmanız değildi. GTX 1060 alabilmek için anakartı, kasayı ve güç kaynağını düşürdüm. Bunlara değer mi veya bir şey kaybeder miyim?
Her şekilde kurduğunuz sistem doğru değil. Arkadaşlar mesajlarında onu anlatmaya çalışmışlar. Çok açık söylüyorum ilk kurduğunuz sistem de ikincisi de sistem toplama işinde çok acemi birinin kurabileceği sistemler. Dolayısıyla kimse size şu doğru demez çünkü ikisi de yanlış. Ha şu var ilk sistem biraz daha az yanlış bence. Çünkü düzeltme veya upgrade yapmak fazla pahalıya patlamaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı