Ryzen 7 1700 ve GTX 1050 Ti sistem toplama

Laniakeea

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Renderda CPU kadar RAM'de önemlidir. 16 GB 3200MHz bir RAM alabilirsin. O anakart yerine Asus Prime B350M-A alabilirsin. SSD daha iyi bir model seçilebilir.

Renderda CPU kadar RAM'de önemlidir. 16 GB 3200MHz bir RAM alabilirsin. O anakart yerine Asus Prime B350M-A alabilirsin. SSD daha iyi bir model seçilebilir.
Bütçe efendim, kuralları o koyar :)

İlerde bir modül RAM daha alarak upgrade etmeyi planlıyorum hocam. MHz konusunda da gerçekten pahalı oldu parçalar... 2666MHz yeter diye düşünmüştüm.

SSD'nin o kadar da önemi yok, ben HDD'den geliyorum hocam :) GPU gerçekten düşük değil mi şuan da? GTX 1060 çıkarmak zorunda kaldım listeden fiyatlar yüzünden, az da olsa oyun oynanacak hocam :D yoksa nasıl yaşanır değil mi? :)

Anakart seçiminde ikinci PCI slotuna baktım hocam. İlerde ikinci kartı takabilirim. SLI falan olmasa da ikinci monitöre bağlayacağım için bunu uygun gördüm.

SSD'yi komple çıkarıp RAM'i yükseltebilirsin. Dolar düştü dedik ekran kartları stokta yok. Şimdi de dolar yükseliyor...

Anakart seçiminde ikinci PCI slotuna baktım hocam. İlerde ikinci kartı takabilirim. SLI falan olmasa da ikinci monitöre bağlayacağım için bunu uygun gördüm.
1050TI'ın SLI desteği yok.

RAM freaknsı Ryzen serisinde çok etkilediğini biliyorum fakat dediğiniz kadar önemli mi acaba? Çünkü fiyat çok oynuyor. Bir de elimde HDD falan yok hocam, SSD'yi de minimumundan seçtim farkındaysanız :) Çıkaramam yani.

SSD'yi komple çıkarıp RAM'i yükseltebilirsin. Dolar düştü dedik ekran kartları stokta yok. Şimdi de dolar yükseliyor...

1050TI'ın SLI desteği yok.
SLI gereği olmadığını söyledim hocam, 2 monitörle kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı