Ryzen 7 1700X vs İ7 7700K

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    28
@İsrafil Önal Kardeş tutturmuşsun oyun performansı yok tek çekirdek performansı...
Sen gidip de Ryzen'in çıktığı tarihlerdeki videoları izliyorsun, onun üzerine yüzlerce güncelleme geliyor. İntel değil ki bu, her güncelleme iler Ryzenler'in optimizasyonları ve performansları iyileşiyor. Mesela RX 480 çıktıktan belli bir süre sonra güncellemeler sayesinde +%10-12 performans artışı aldı. Tek çekirdek performansı diyorsun da zaten oyunlar artık çoklu çekirdek performansına geçiş yapacak. Bahsettiğimiz Ryzen işlemciler saf güç olarak İntel'lerden çok çok daha güçlüler. Sen tabi oyun testlerinde tutup "Fepese"ye bakıyorsun ama CPU kullanımına bakmıyorsun. Niye? Çünkü görmek istediğini görüyorsun. İntel'in daha iyi olduğunu kendine zorla kabul ettiriyorsun. Halbuki CPU kullanımına baksan İntel %50 kullanıyorken Ryzen %20 (Değerler sallama) kullanıyor. Bu da Ryzen'lerin bariz güçlü olduğunu gösteriyor. Tutturmuş bir "Fepese ve tek çiğdem". Anca onu biliyorsunuz. Ryzen'in oyunlara optimize olması için en azından 1 senesi var. Oyunların hiç biri Ryzen'e optimizasyonlu değil. Ryzen bu yüzden düşük FPS veriyor veya istenilen performansı sergileyemiyor. Aslında programların hiç biri optimize değil. Ancak bu Ryzen'in güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez. Fahiş fiyattan satan İntel şu an için gözümde bir hiç. Çünkü Ryzen'ler konumlandırıldığı rakibine göre çok daha güçlüler. İntel almak için yeni işlemcilerini beklemelisin İntel'in. Şu anlık alınacak işlemcileri anca i3 ve G4560'dır. Kaldı ki gelen güncellemeler zaten aradaki tek çekirdek performansını azaltıyor sürekli. Arada Ryzen'in ilk çıktığı zamanki gibi fark yok ancak İntel ile Ryzen'de Render, yayın VS. gibi işlerde Ryzen İntel'i 3 ile çarpar 5'e böler 7'ye katlar. Arada dağlar var. Recep abimiz bile Ryzen öneriyor ancak sen İntel, niye? Çünkü kabullenmek istemiyorsun ve İntel fanısın.
Saygılar,
@İsrafil Önal

artık ifşa oldum. Kahretsin. İntel hayranı olduğum ortaya çıktı ☺️ Yanlış anlama da senin yaşadığın boyuttan değilim ben. İkisi de babamın oğlu değil. Valla koyarım kapı önüne göz yaşına bakmam ne amd'nin ne intel'in. kapiş? Her ikisini de kullanan biri olarak fikrimi söyledim. Sen de ikisini kullandığında anlarsın

@İsrafil Önal Hahaha, biz fanboylardan "Bibimin igli digil." lafini cok duyduk hocam :). Eger "Amede efix" islemci kullandiysan "Amede"den nefret etmen dogal ancak Ryzen oyle degil. Fark ettiysen yukarida bahsettiklerimin hic birine cevap yazamadin. Cunku soyledikelrim dogru ve verecek cevabin yok, zorlama hocam :)...
Not : Bizzat arkadaslarima ve amcama sistem topladigim icin Ryzen 7 1700 de i7 7700K da kullandim. I7 7700K'yi amcamin "Rayzeni beklemem." demesi uzerine secmek zyvsorunda kalmistim. Ryzen 7 1700 ise arkadasimagene bizzat Amazon.de'den topladim. Zaten Ryzen'in testlerdeki basarisini gorunce hayran kaldim :)...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı