Ryzen 7 2700 OC yaparken hangi ayarlar yapılmalı?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Şu an Turbo hızda kullanıyorum. Yapabilciğim en yüksek GHz hızına çıkmak istediğim için hangi ayarları yapmam gerek. Isınmadan hangi ayarları kapatmam gerekir?

Sistem.
Ryzen 7 2700.
MSI B450 GAMING Plus Max.
2x8 16 GB RAM 3400 MHz OC.
ASUS ROG STRIX RX 570.
Xigmatek glace 240mm.
Corsair vs 550W.

Şu an Turbo hızda kullanıyorum. Yapabilciğim en yüksek GHz hızına çıkmak istediğim için hangi ayarları yapmam gerek. Isınmadan hangi ayarları kapatmam gerekir?

Sistem.
Ryzen 7 2700.
MSI B450 GAMING Plus Max.
2x8 16 GB RAM 3400 MHz OC.
ASUS ROG STRIX RX 570.
Xigmatek glace 240mm.
Corsair vs 550W.
Core Performance Boost ayarını kapatman gerekiyor. Sonra da stabil çalıştığı en az voltaj ile istediğin çarpanı vermen gerekiyor. 41 çarpan vermen o işlemci için bence uygun olur.

Advanced CPU Configuration yazan yere tıkla, Precision Boost Overdrive'i disabled yap. Voltajı 1.320 ve çarpanı 41 yap, bunu söylemiştim. CPU featurese tıkla, AMD Cool'n'Quiet yazan yeri disabled yap. Ben yapıyorum, yapmayanlar da var.

Advanced CPU Configuration yazan yere tıkla, Precision Boost OverDrive'i disabled yap. Voltajı 1.320 ve çarpanı 41 yap, bunu söylemiştim. CPU featurese tıkla, AMD cool'n'quiet yazan yeri disabled yap. Ben yapıyorum, yapmayanlar da var.

1.320 denedim ve olmadı. İlkte Boot etti yükte kapattı. Bidaha açmadı.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı