Ryzen 7 2700 ve RX 590 sistem tavsiyesi

Nexai

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni bir PC topladım ve sizin yorumlarınızı almak istiyorum,

İşlemci: AMD Ryzen 7 2700 Socket AM4 4.1GHz
Anakart: Tuf B450 Plus Gaming AMD B450 AM4 Ryzen DDR4 3200 O.C MHz
Ekran Kartı: RX590 Nitro+ SE 8GB DDR5
RAM: Corsair 16GB (2x8GB) Vengeance Beyaz DDR4 3200 MHz CL16 RGB Pro
Kasa: Cooler Master Masterbox Lite 5 600w 80 plus Mid Tower Atx
SSD: Samsung 250GB 860 Evo
Hard Disk: WD Blue 3,5 1 TB 64MB Sata3 6Gb/s 7200 RPM
Soğutucu: Cooler Master Masterliquid Lite 120 AM4 Uyumlu 120MM Sıvı Soğutma Sistemi

Arkadaşlar kafamda bazı sorular var kasa henüz elime geçmedi:

1. Kasa konusunda bazı yorumlarda gördüğümde çok fazla ses çıktığını söylüyorlar bu ne kadar doğru?
  2. Kasa fanlarını ana karta bağlatırsam bu kadar gürültü olmayacağını ayarlarını kendim yapabileceğimi söylüyorlar bu doğru mu?
  3. Ana kartımda ek fan girişi mevcut mu fanları ek fan kablosu alarak buraya bağlayabilir miyim?
Şimdiden yorum ve yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı iade etme hakkın varsa iade etmeni öneririm. Masterbox Lite 5 hava sirkülasyonu bakımından kötü bir kasa.

Phanteks P300 kullanıyorum, ekran kartı 83 dereceyi görüyor, yan cam paneli çıkardığımda ise 63 derece maksimum. Hava akışı çok da iyi değil yani. Phanteks P350x alırsanız hava akışı onun daha iyi diye biliyorum.

RX 590 ile kullanacaksan P300 alma hocam bende sıcaklık konusunda sorun yaşıorum. Oyun oynarken ön paneli sökmek durumunda kalıyorum. Baya bir sıcaklık farkı oluyor, ben sökünce şok oldum bu kadar fark edeceğini beklemiyordum. P300 ön kısmı çok kapalı olmuş buda içeri yeteri kadar temiz ve soğuk hava girişinin olmamasına sebep oluyor. Tavsiyem hava akışı iyi bir kasa almanız. Kartınız 70 dereceleri görecektir hatta 75 lere bile çıkabilir. Korkmayın çalışma sıcaklığı böyle kartın ama performansı çok başarılı.

Sistem gayet güzel. Fakat kasa olarak Phanteks P350X veya Corsair Spech Alpha kasa tavsiye ederim. PSU olarak ThermalTake Smart RGB 600W önerimdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı