Ryzen 7 2700X 97 dereceye ulaşıyor

Termal macunu yanlış sürmüş olabilirsiniz veya soğutucu tam oturmamış olabilir.
Ben de öyle düşündüm başlarda ancak üstünde kendi terman macunu ile fanını 40 yıllık donanımcı abi hazırlayıp verdiği zamanda 95 dereceyi görüyordu. O nedenle asıl problemin bu olduğunu düşünmüyorum sıkıntı çıkartıcakmış gibi bir his var içimde.
Kasanın hava akışında sıkıntılar oluyor olabilir. Kasanızın camı varsa bir de camı çıkarıp dener misiniz?
daha önce denedim ancak maalesef yine işe yaramadı. kasa modelim Deep Cool MATREXX 50 ;
1613573875589.png

Macununuzun markası nedir? Düzgün bir şekilde sürüp işlemci soğutucusunu doğru şekilde takabildiğinize emin misiniz? Ve sıcaklık sorununuz çözülene kadar işlemcinizi zorlamayın.
Heatsink yk-151
Soğutucunuz ne Wraith Prism mi? O değerler çok yüksek bir sorun olduğu açık soğutucuyu düzgün monte ettiğinizden emin olun.
kendi üzerinde bulunan soğutucusu ve dediğim gibi montede bi sorun varsa bile 2 farklı kişi taktı halen devam ediyor.
Hocam soğutucuyu düzgün taktığınızdan emin olun ve yanlışlıkla voltaj vermiş olabilir misiniz?
Bir de kasa ne
Ben de Voltajdan kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorum ancak hiç anlamadığım için o işe girmedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı