Ryzen 7 2700X İşlemciye Anakart Önerisi

TechnoDeli.

Centipat
Selamlar. Aklımda X470 model bir anakart almak vardı. Çünkü ileriye dönük olacaktı. Yeni bilgisayarıma GTX 1660 Ti, Ryzen 7 2700X ve 250 GB NVMe SSD takacağım. Hem oyun hem de render, fotoshop gibi işlemlerle de uğraşacağım için şimdi 32, ileri de 64 GB RAM kullanacağım. Ayrıca bu kartın overclock için ideal bir anakart olduğuna karar vermiştim ama bir arkadaşım beni uyardı ve daha az para vererek B350 almamı önerdi. Sizce ne yapabilirim? Anlattığım sisteme uygun ve uzun vadeli, overclock konusunda iyi bir anakart tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
B450 al. B450 yle overclock yapamazsın söylemleri çok saçma. Ben 3800x ü bile b450 de kullanıyorum bütün çekirdekler 4.4ghz overclocklu ( bilmiyorsan bu çok yüksek bir overclock ) anakartın verebildiği gücün sadece %90 ına ulaşıyor ve anakartın vrm ve chipsetinde hiç ısınma yok. Zaten en fazla çift kanal alabiliyorsun o yüzden şimdi 2.16 sonra 2.16 daha eklersin. Anladığıma göre kasan atx, atx bir b450 al . O parayı farklı şeylerde kullan :)

B450 Tomahawk alın gayet yeterli. x470 ile aynı overclock değerini yakalayabilirsiniz. Sıvı azotla felan dünya rekoru denemeyeceksiniz sonuçta.
Edit: Yazmışım zaten :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı