Ryzen 7 2700X icin anakart tavsiyesi

Peki bir sorum daha olcak ısınma olarak anakartta dayanıklılık olarak da aynı seviyelerde mi
Dayanıklılığını bilmem ama ısı konusunda kafan rahat olsun.
Hayvan gibi soğutma blokları var zaten üstünde.
Zaten bahsettiğimiz anakartlar üst düzey (gelişmiş) anakartlar.
Sana bir problem çıkartmazlar biraz zevk işi aslında.

Dayanıklılığını bilmem ama ısı konusunda kafan rahat olsun.
Hayvan gibi soğutma blokları var zaten üstünde.
Zaten bahsettiğimiz anakartlar üst düzey (gelişmiş) anakartlar.
Sana bir problem çıkartmazlar biraz zevk işi aslında.
Aslında zevkine bakmıyorum cok Bana performansı önemli biraz da sorun yaşamayım diye 1080 ti de alma ihtimalim var o yüzden üst düzey toplucam

Şöyle açıklayayım.
Eğer ki yukarıda x370 ve x470 anakartlar koysaydın x470 al denilebilirdi.
Fakat hepsi x470 olduğu için hepsi birbirinin aynı gibi denebilir.
O yüzden ekran kartınla uyumlu olan markayı tercih etmen senin için en ideal seçim olacaktır.

Ben bu seçtiklerinizden MSI Gaming Pro Carbon Ac olanı R5 2600X ile kullanıyorum. Hiçbir ayar yapmadan O.c. 'deki bütün ayarlar otomatikte. Game Boost özelliği aktif 4500-4600 Ghz hızlara ulaştım. Hiçbir şekilde bir problem vs. yaşamadım. Malzeme kaliteside çok iyi ışıklandırmasıda epey güzel. Fakat tavsiye olarak kesinlikle büyük bir kasa alın çünkü bazı kasalarda anakartın soğutucu bloğu yani ekzoz fana doğru olan blok biraz büyük ve fanın altına sıkışabiliyor. Kullanımsal olarak bir sıkıntı oluşturmaz fakat görsel açıdan sizi rahatsız edebilir. Fakat şunu söylemekte isterim Asus Rog Strix serileri hem ekran kartında hemde anakartlarda gerçekten hem göze çok iyi hitap eden hemde çok başarılı olduklarını düşünüyorum. Hep içime dert olmuştur keşke Rog Strix serisi bir anakart ve ekran kartı alsam kasanın içine kombin yapsam diye ama nedenini bilmiyorum sadece göze hoş geliyor.

Ben bu seçtiklerinizden MSI Gaming Pro Carbon Ac olanı R5 2600X ile kullanıyorum. Hiçbir ayar yapmadan O.c. 'deki bütün ayarlar otomatikte. Game Boost özelliği aktif 4500-4600 Ghz hızlara ulaştım. Hiçbir şekilde bir problem vs. yaşamadım. Malzeme kaliteside çok iyi ışıklandırmasıda epey güzel. Fakat tavsiye olarak kesinlikle büyük bir kasa alın çünkü bazı kasalarda anakartın soğutucu bloğu yani ekzoz fana doğru olan blok biraz büyük ve fanın altına sıkışabiliyor. Kullanımsal olarak bir sıkıntı oluşturmaz fakat görsel açıdan sizi rahatsız edebilir. Fakat şunu söylemekte isterim Asus Rog Strix serileri hem ekran kartında hemde anakartlarda gerçekten hem göze çok iyi hitap eden hemde çok başarılı olduklarını düşünüyorum. Hep içime dert olmuştur keşke Rog Strix serisi bir anakart ve ekran kartı alsam kasanın içine kombin yapsam diye ama nedenini bilmiyorum sadece göze hoş geliyor.
Cooler Master MasterBox Pro 5 RGB 700W USB 3.0 Pencereli MidTower Siyah Kasa | ITOPYA bunu alıcaktım kasa olarak değiştirmelimiyim sizce

Üç modelin hepsinde o parça ekzoz fana biraz sıkışacaktır. Fakat Asus olan modeldeki blok diğerlerine nazaran biraz daha büyük gibi görünüyor. Gigabyte , Asus ' a göre biraz daha küçük gibi ama oradaki RGB ledler Ekzoz fanın altında kalır. Tabiki bunları kasanın kendi ekzoz fanını baz alarak söylüyorum eğer tek fanlı sıvı soğutma girerse işin içine CPU için daha sıkıntılı bir durumda olabilir. Size tavsiyem bu kasa Vatan'da mevcut hatta kartlarda mevcut oradaki arkadaşlardan rica edip görsellerinin nasıl olacağını test edebilirsiniz. Olmadı internet ortamında bu kasayla kullanan varmı o parçaları bir bakın derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı