Ryzen 7 2700X için ASUS anakart önerileri

Daha fazla  
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Öncelikle ben Intel markasından kurtulacağım için çok heyecanlıyım. Bu 2 markaya bağlıyım ve hayalini kurduğum uygun fiyatlı bir sistem toplamak istiyorum. Tercih ettiğim model AMD Ryzen 7 2700X modelidir. Anakart ise aşağıda belirttiğim linkteki anakartı seçtim fakat yeni nesil PC ilk defa toplayacağım yani biliyorum fakat hiç icraati yapamadım ilkim olacak. Fakat anakartın destekleyip desteklemediğini sizden öğrenmek istiyorum ve geçiçi olarak 2400 MHz RAM kullanacağım o bir sorun veya sıkıntı oluşturur mu? Param RAM almaya yetmediği için geçiçi olarak 2400 MHz RAM'ları kullanacağım. Alacak olduğum RAM'da aşağıdaki linktedir ve adet olarak 4 adet alacağım bu yünden de bir sorun olur mu olmaz mı bilemiyorum. Şimdi bazı kişilerde ekran gelmeme veya bazı sorunlar oluyormuş. Bu RAM'lardan 4 tane alıp anakarta 4 ünüde takarsam sorunum olur mu olmaz mı bilmiyorum, bana yardım eder misiniz?

İşlemci
Anakart
Ram

Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Öncelikle ben Intel markasından kurtulacağım için çok heyecanlıyım. Bu 2 markaya bağlıyım ve hayalini kurduğum uygun fiyatlı bir sistem toplamak istiyorum. Tercih ettiğim model AMD Ryzen 7 2700X modelidir. Anakart ise aşağıda belirttiğim linkteki anakartı seçtim fakat yeni nesil PC ilk defa toplayacağım yani biliyorum fakat hiç icraati yapamadım ilkim olacak. Fakat anakartın destekleyip desteklemediğini sizden öğrenmek istiyorum ve geçiçi olarak 2400 MHz RAM kullanacağım o bir sorun veya sıkıntı oluşturur mu? Param RAM almaya yetmediği için geçiçi olarak 2400 MHz RAM'ları kullanacağım. Alacak olduğum RAM'da aşağıdaki linktedir ve adet olarak 4 adet alacağım bu yünden de bir sorun olur mu olmaz mı bilemiyorum. Şimdi bazı kişilerde ekran gelmeme veya bazı sorunlar oluyormuş. Bu RAM'lardan 4 tane alıp anakarta 4 ünüde takarsam sorunum olur mu olmaz mı bilmiyorum, bana yardım eder misiniz?

İşlemci
Anakart
Ram

R7 2700X alacağına R5 3600X alırsın daha mantıklı. Alma o işlemciyi. Anakart olarak öneri yaparım birazdan.

Attığın anakart fena değil aslında ama parasını hak etmiyor, B550M almak daha mantıklı o paraya.

İşlemci
Anakart
Ram
Seçtiğin anakart işini görür. Bütçe artarsa ileriye dönük olarak bunları da önerebilirim.

R7 2700X alacağına R5 3600X alırsın daha mantıklı. Alma o işlemciyi. Anakart olarak öneri yaparım birazdan.

Attığın anakart fena değil aslında ama parasını hak etmiyor, B550M almak daha mantıklı o paraya.

R5 3600X R7 2700X'den daha mı güçlü? Intel i9 9900K ile kafa kafaya değil mi YouTube'da bir sürü tanımlamalar yapılmış.

İşlemci
Anakart
Ram

Bütçe olarak çıkarsan: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...qdM2F-9AF5dwwKyNz8sWaWMvlZXYNxRhoChVwQAvD_BwE

ASUS'tan başka marka tamamsa: MSI Mag B550M Mortar Am4 Ddr4 4400(Oc) Hdmi Dp M.2 Usb3.2 Matx: Amazon.com.tr

ASUS olacak ve bütçem bu diyorsan: https://www.hepsiburada.com/asus-pr...sUdFDo5pyPhdtBlUt8yyVaD4MIpbT1_hoCGxcQAvD_BwE

R5 3600X R7 2700X'den daha mı güçlü? Intel i9 9900K ile kafa kafaya değil mi YouTube'da bir sürü tanımlamalar yapılmış.

YouTube linki atacağım da YouTube çökmüş durumda şu an. Ama şu konuyu atayım sana. Ryzen 5 3600X vs Ryzen 7 2700X Ryzen 7 diye Ryzen 5'lerden daha güçlü diye bir şey yok. Önemli olan nesil ve sizin seçtiğiniz eski bir işlemci.

Bu arada sorunuzun cevabı evet, 3600X daha güçlü. Ayrıca i9 gereksiz oyuncu sistemleri için. i5 veya Ryzen 5 son nesil yeterli olacaktır. Render sistemi toplamıyorsunuz sonuçta. İ9 serisinin rakibi de AMD kanadında Ryzen 9 serisi işlemcilerdir.

Son düzenleme:
Ben her konuyu biliyorum genede söylediğiniz için teşekkürler fakat ben yıllarca Intel markası adı altında ürünler kullandığım için bunaldım sıkıldım. İşlemcileri tam olarak kullanamıyorum ve Intel rezil bir marka benim için. Fakat benim derdim yeni eski nesil değil çekirdek sayısı benim için daha önemli. Şimdi yayın acacagım sırada hem oyun + yayın 6 çekirdekte benim yüzümü güldürmez gibi me geldi. Param olmadıgı için yıllarca AMD hayranlıgında kalıp hala Intel kullanmaktaydım. Zaten şu an Intel i5-4590 Kullanıyorum senelerin işlemcisi ve Warzone en çok oynadığım oyunlardan bir tanesi 120 170 arası FPS alıyorum 8 GB DDR3 1600 MHz RAM ile. :D bilmiyorum anlatabildimmi yani 2018'de çıkan işlemciye sırf 12nm diye eski diyemem :D keşke param olsaydı Ryzen7 3700X alsaydım.
Yardım edecek başka arkadaşlar yok mu?

Şimdi benim anakart ve RAM uyumlu mu? 2. sorun ise şu bu alacağım 4 RAM sorun çıkarmaz değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı