Ryzen 7 2700X için RAM önerisi

brandmen

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim: Ryzen7 2700X islemci, MSI Mag A520M Vector Wi-Fi AMD A520 anakart, guc kaynagi 750W 80+ Cooler Master, ekran karti 2070 Super. Boyle bir sistemde anakart destekledigi RAM 3200 MHz olarak gozukuyor, islemcinin destekledigi RAM 2933 MHz olarak gozukuyor. RAM'i 3200 MHz alirsam bosa mi almis olurum acaba? Sistem daha satin almadim, anakartin VRM performansi nasildir OC yapmayi cok dusunmuyorum, onun için B serisi bir anakart almak gerekli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle A520 serisinin Ryzen 1000 ve Ryzen 2000 serilerini desteklemediğini belirteyim. A serilerinin VRM'leri, 2700X gibi yüksek güç tüketen bir işlemci için berbat. İşlemci 2933 MHz desteklese de 3200 MHz, 3600 MHz gibi bellekler kullanabilirsiniz anakart destekliyor ise.

Öncelikle A520 serisinin Ryzen 1000 ve Ryzen 2000 serilerini desteklemediğini belirteyim. A serilerinin VRM'leri, 2700X gibi yüksek güç tüketen bir işlemci için berbat. İşlemci 2933 MHz desteklese de 3200 MHz, 3600 MHz gibi bellekler kullanabilirsiniz anakart destekliyor ise.

Overclock yapmayi dusunmuyorum en fazla 1000 TL butceyle hangi anakarti onerirsiniz peki destekleyen, islemci hakkinda cok kafam karisti hem anakartin destekeldigi farkli hem de islemcinin simdi islemci daha dusuk destekele bile BIOS'tan anakartin destekeldigini ayarlarsak sorun olmaz mi? Biraz karisik oldu ama :)
A520 o islemcini destekliyor mu :D?
Anakart desteklemezse ne gibi sorunlar cikar ?

Overclock yapmayi dusunmuyorum en fazla 1000 TL butceyle hangi anakarti onerirsiniz peki destekleyen, islemci hakkinda cok kafam karisti hem anakartin destekeldigi farkli hem de islemcinin simdi islemci daha dusuk destekele bile BIOS'tan anakartin destekeldigini ayarlarsak sorun olmaz mi? Biraz karisik oldu ama :)

Anakart desteklemezse ne gibi sorunlar cikar ?
İşlemci çalışmaz.

Bunu öneririm. Overclock yapmasanız dahi muhteşem bir anakart.

...simdi islemci daha dusuk desteklese bile BIOS'tan anakartin destekledigini ayarlarsak sorun olmaz mi?
RAM frekansı olarak sorun olmaz. Intel olsaydı durum daha karışık olurdu. Ama AMD'de RAM frekanslarının ucu daha açık.

Bunu öneririm. Overclock yapmasanız dahi muhteşem bir anakart.

RAM frekansı olarak sorun olmaz. Intel olsaydı durum daha karışık olurdu. Ama AMD'de RAM frekanslarının ucu daha açık.
Yorumlariniz ve uyarilariniz icin oncelikle tesekkurler bu anakarti bir tanidigim onerdi normelde asus tuf B450m-PRO dusunuyordum ama onunda uyumunu kontrol etmedim , sitesinden bakmak gerekiyor galiba uyumlarina bu onerdiginiz anakartin uyumunada bakayim ozaman.Ram olarak ne onerirsiniz peki simdi mhz kac olan alirsam kullanabilirim 32000 mhz alipta 3000 mhz kullanmak istemiyorum oc siz

Şunları önerebilirim. Hem şık, hem kaliteli denebilir.

Geri
Yukarı