Ryzen 7 2700X için RAM önerisi

Anakartın ismini aratırsınız, anakart üreticisinin o model için yaptığı siteye girersiniz. Orada destek kısmında uyumluluk listesi bulunur. Mesela B450 Tomahawk Max için şu link:

Sadece R5, R7 diye uyumluluklara bakmamak lazım. Modellere bağlı olarak uyumsuzluk yaşanabilir.
Bu anakart butcemi asabilir azcik 1100 tl civarinda ,sizin kullandiginiz bu anakart galiba ama 2. bi alternatif olarak bi anakart onerebilir misiniz ?

Yok, ben B450M S2H modelini kullanıyorum. Anakart konusunda ucuza kaçtım ve pişmanım.
Alternatif olarak:

Son düzenleme:
Yok, ben B450M S2H modelini kullanıyorum. Anakart konusunda ucuza kaçtım ve pişmanım.
Alternatif olarak:
Gigabyte galiba ilk b450m S2H bende ilk basta onu dusunuyordum, ne eksisi var bunlara gore neden pismanlik duyuyorsunuz ?
Alternatif olarak:
Tomahawkin bunlara gore tek artisi rgb aydinlatmami

Gigabyte galiba ilk B450M S2H. Ben de ilk basta onu dusunuyordum, ne eksisi var bunlara gore? Neden pismanlik duyuyorsunuz?
Aslında overclock yaptığım için pişmanlık duyuyorum. Anakart yetersiz geliyor ve VRM'leri ısınıyor. Voltajı sabit olarak vermiyor da inişli çıkışlı olarak veriyor. Bu da overclock yaparken zorlanmama neden oluyor.
Tomahawk'in bunlara gore tek artisi RGB aydinlatma mi?
Genel olarak daha kaliteli. Ha aralarında farkı anlayabilir misiniz, tartışılır. Bu arada aynı linki yanlışlıkla 2 kere paylaşmışım. İkinci link olarak şuna bakın:

Aslında overclock yaptığım için pişmanlık duyuyorum. Anakart yetersiz geliyor ve VRM'leri ısınıyor. Voltajı sabit olarak vermiyor da inişli çıkışlı olarak veriyor. Bu da overclock yaparken zorlanmama neden oluyor.

Genel olarak daha kaliteli. Ha aralarında farkı anlayabilir misiniz, tartışılır. Bu arada aynı linki yanlışlıkla 2 kere paylaşmışım. İkinci link olarak şuna bakın:
Fark ettim 2 kere paylastiginizi ama 1 link attiginizi farz ederek duzeltmedim :) , ben oc yapmazsam hic bu 3 anakartida kullanabilirim yani overclock da kalite farki giriyor onun disinda vrm sogutma fanlari esit gibi duruyor

Fark ettim 2 kere paylastiginizi ama 1 link attiginizi farz ederek duzeltmedim :) , ben oc yapmazsam hic bu 3 anakartida kullanabilirim yani overclock da kalite farki giriyor onun disinda vrm sogutma fanlari esit gibi duruyor
ekran kartim gigabyte olucak anakartla uyumu ayni marka olmasi bir avantaj saglamaz dimi uyum konusunda
OC yaparak 3600 MHz CL16 kullanabilirsin. İçindeki çip ve soğutma çok kaliteli.

marka olarak adata galiba corsiare gore ondemidir, yorumlarda sogutucusu zayif ve kirilgan denmiste

Ben OC yapmazsam hiç bu 3 anakarti da kullanabilirim yani overclockta kalite farki giriyor. Onun disinda VRM sogutma fanlari esit gibi duruyor.
Aslında B450 GAMING X modelini alsanız bile yeterli. Diğerleri lükse kaçıyor denebilir biraz.

Ekran kartim Gigabyte olacak. Anakartla uyumu, ayni marka olmasi bir avantaj saglamaz değil mi uyum konusunda?
Sağlamaz. Başka marka taksanız da yine uyumlu olur.

Geri
Yukarı