Ryzen 7 2700X overclock için sıvı soğutma önerisi

sekect

Kilopat
Ryzen 7 2700X işlemcimi stock soğutucusuyla kullanıyorum. Bazı oyunlarda biraz gürültülü çalışıyor fakat onun dışında hiçbir sıkıntım yok. Overclock yapmak istediğim için soğutucumu değiştirmek istiyorum. Bütçe en fazla 1200 TL. Önerdiğiniz soğutucuyla görebileceğim değerleride yazabilirseniz sevinirim :).

1200 TL sadece soğutmaya ayırmak yerine elinizdeki işlemciyi satıp Ryzen 7 3700X almanız daha mantıklı olabilir. BIOS güncellemesi yapıp satmanız yararınıza olur.
Hocam aslında bütçeyi düşürmek benim işime gelir. Ekipmanımı değiştirebilirim kalan parayla.
Bu soğutucuyla overclocklu bir şekilde kullanabilir miyim ?

Ryzen 7 3700X 2500 TL civarına bulunabiliyor. Elinizdeki işlemciyi güzel bir pazarlıkla satarsanız 1200 TL ek bütçenizden artan bir kısım olacaktır muhakkak.

Kullandığın kasayı belirtirsen daha iyi olur ayrıca @ZombiQ ilk yapman gerekeni söylemiş.
Cooler Master MB511.
Ryzen 7 3700X 2500 TL civarına bulunabiliyor. Elinizdeki işlemciyi güzel bir pazarlıkla satarsanız 1200 TL ek bütçenizden artan bir kısım olacaktır muhakkak.
Hocam 3700x mantıklı fakat 500-600tl soğutucuyla overclocklu sıkıntısız kullanabiliceksem fazladan 600tl daha vermek istemem.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı