Ryzen 7 2700X sistem için kasa önerisi

Bütçe
600₺

arnulfo.kayceon

Decapat
  • Ryzen 7 2700X.
  • ASUS TUF B450 PLUS GAMING ATX anakart.
  • XPG D50 3200MHz 8x2 RAM.
  • MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8 GB.
  • FSP Hydro 700W 80+ Bronze.
  • SanDisk 480GB SSD.

Bunlar var elimde sadece kasa kaldı. MSI Mag Forge 100R düşünüyordum. Anakartım ARGB olayına uyumlu değilmiş. Çalışır mı sadece kontrol mü edemem yoksa hiç mi çalışmaz bilemiyorum. Bilenler detaylı açıklarsa sevinirim. Çalışmaz ise farklı hava sürkülasyonu güzel 500-600₺ arası sistemime uygun kasa önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Ryzen 7 2700X.
  • ASUS TUF B450 PLUS GAMING ATX anakart.
  • XPG D50 3200MHz 8x2 RAM.
  • MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8 GB.
  • FSP Hydro 700W 80+ Bronze.
  • SanDisk 480GB SSD.

Bunlar var elimde sadece kasa kaldı. MSI Mag Forge 100R düşünüyordum. Anakartım ARGB olayına uyumlu değilmiş. Çalışır mı sadece kontrol mü edemem yoksa hiç mi çalışmaz bilemiyorum. Bilenler detaylı açıklarsa sevinirim. Çalışmaz ise farklı hava sürkülasyonu güzel 500-600₺ arası sistemime uygun kasa önerirseniz sevinirim.
Dark Guardian önerebilirim.

Şu 100R/M/101M kasaları önermeyin PSU montajında aşırı sıkıntılılar HDD yuvasını sökmek gerekiyor PSU modüler dahi olsa.

Şu 100R/M/101M kasaları önermeyin PSU montajında aşırı sıkıntılılar HDD yuvasını sökmek gerekiyor PSU modüler dahi olsa.
PSU montajı zor diye kasayı neden önermeyelim?

HDD kızağını söktükten sonra ne anlamı kalıyor oraya kızak koymanın? Neden para vereyim buna ki? Madem öyle olacak HDD kızağını çıkart fiyattan düş.
Hayır, her PSU'da HDD kızağını sökmek gerekmiyor. Bizzat 100M modeline HDD kızağını sökmeden Cooler Master PSU montajı yaptım.

Yalnız 3 fanlı bir kasa içine fan gücü için çoklayıcı koymamaları benim gözümde büyük bir eksi. O yüzden sevmiyorum.

Hayır, her PSU'da HDD kızağını sökmek gerekmiyor. Bizzat 100M modeline HDD kızağını sökmeden Cooler Master PSU montajı yaptım.

Yalnız 3 fanlı bir kasa içine fan gücü için çoklayıcı koymamaları benim gözümde büyük bir eksi. O yüzden sevmiyorum.
Bir arkadaşla RM 750 montajlıyorduk, aşırı zorluyor HDD kızağıni sökmezsek. Küçük formlu PSU'larda sıkınti olmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı