Ryzen 7 2700X sistem nasıldır?

Sgtr_53

Hectopat
Kafamda bir sistem topladım. Parçalar uygun, güzel olmuş mu ve bu parça iyi değil bu parçayı alsan daha iyi olur dediğiniz parçalar var mı?
İşlemci: Ryzen 7 2700X (aldım)
Anakart: Gigabyte B450M SH2 V2 (aldım)
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 3200 MHz 2x8 CL16 RAM.
SSD: Samsung 860 EVO 500GB.
Kasa: Corsair Spec Delta RGB 650W.
Ekran kartı: Tam karar kılamadım ama 1660 SUPER-1660 Ti gibi bir şeyler düşünüyorum.
Bir sorum ise bu kasanın fanlarını RGB kontrolünü falan ve fanları anakarta takıp fanları kontrol etmem nasıl olacak. Kasa içinden fan çoklayıcı çıkıyor mu ve ben bunu sys_fan yerine mi takacağım. RGB kontrolü için led_cpu ya takın diyorlar fakat Wraith Prism RGB'sini oraya takacağım diye düşünüyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Kafamda bir sistem topladım. Parçalar uygun, güzel olmuş mu ve bu parça iyi değil bu parçayı alsan daha iyi olur dediğiniz parçalar var mı?
Ekran kartı: Tam karar kılamadım ama 1660 SUPER-1660 Ti gibi bir şeyler düşünüyorum.
Bir sorum ise bu kasanın fanlarını RGB kontrolünü falan ve fanları anakarta takıp fanları kontrol etmem nasıl olacak. Kasa içinden fan çoklayıcı çıkıyor mu ve ben bunu sys_fan yerine mi takacağım. RGB kontrolü için led_cpu ya takın diyorlar fakat Wraith Prism RGB'sini oraya takacağım diye düşünüyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim.
Hocam yayın açmayı düşünüyor musunuz?

Yerinizde olsam render falan yayın açmıyosanız Ryzen 2700X i iade edin onun yerine Ryzen 3600 alırsanız daha iyi olur FPS'ler bir tık daha iyi 3600'ün.

RGB şeyine gelirsek sanırsam JRGB portu var ise kontrol edebilirisinz USB bağlantısını yaptıysanız bu programdan yapabiliyorsunuz.

GTX 1660 Super > RX 5500 XT 8 GB.

Corsair Spec Delta almayın. Hava akışı pek iyi değil. Diğer parçalar için bütçe nedir?

Yerinizde olsam render falan yayın açmıyosanız Ryzen 2700X i iade edin onun yerine Ryzen 3600 alırsanız daha iyi olur FPS'ler bir tık daha iyi 3600'ün.

GTX 1660 Super > RX 5500 XT 8 GB.

Bende ondan dolayı yayın render işlerini sordum. 3600 oyun performansında 2700'den bayağı önde. Ekran kartı konusunda da haklısınız hocam.
Aslında pek düşünmüyorum. Şey diyeceğiniz tahmin ediyorum 3600 niye almadınız 3600 oyun performansında daha iyi fakat bu işlemciyi ben 1650TL'ye İncehesap'tan aldım.

Hocam aldıysanız hayırlı olsun. Fena fiyata almamışsınız bu gece 22.00 da 3600 indirime giriyor İncehesap'ta onu da alabilirdiniz muhtemelen 1600 civarı bir fiyatı olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı