Ryzen 7 2700X ve 1070Ti sistem anlık takılma-donma sorunu

ceymsjefri

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Bilgisayarımı yaklaşık olarak 3 ay önce topladım. Aldığımdan beri bilgisayarda takılmalar, donmalar gibi saçmalıklar yaşıyorum. Masaüstünde bilgisayarı bırakıp bir yarım saat gidiyorum, döndüğümde bilgisayar donmuş oluyor. Oyun oynarken bir anda reset atıyor. Bazen de hiçbir sıkıntı olmuyor sorunsuz kullanıyorum.

Ayrıca yine oyun oynarken ani FPS düşüşleri oluyor. Yani 100 FPS iken 80`e ani düşse bile bilgisayar kasıyor, sanki 20 FPS gibi.

Youtube'da vs. video izlerken videonun sesi anlık olarak mekanikleşiyor ve bir anda düzeliyor. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları gayet yerinde ısınma söz konusu değil. BIOS son sürüm güncel. Sorun nereden kaynaklanıyor anlayabilmiş değilim. Yeni formatta attım düzelmiyor yine aynı. Aşağıda OCCT ile yapmış olduğum bir testin ekran de görüntüsü mevcut. Bilen varsa yardım edebilir misiniz?
  • MSI X470 PRO Carbon Gaming
  • AMD Ryzen 7 2700X
  • Gigabyte GTX 1070 Ti
  • Custom Sıvı Soğutma Sistemi
  • 16 GB Kingston HypreX RGB RAM
  • Corsair MP500 128 GB M2 SSD
  • Toshiba OCZ 256 GB SSD
  • Seagte 1 TB HDD
  • Thermaltake RGB 700 W 80+ PSU
2018-10-14-13h41-FPS-FPS.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz bir sorunu tüm parçaları söküp tekrar takarak çözen birini görmüştüm nette. Sizin 2. Konunuz sanırım 3 aydırda çözemediyseniz deneyebilirsiniz bu yolu.

Ben 3-4 defa parçaları yeniden taktım onunla alakalı bir durum da yok. Bana anakart gibi geliyor ama bilemiyorum tabi.

Arkadaşımda birebir aynı sorunlar vardı. Bilgisayarcıya götürdü ve topraklama yaptırarak sorunu çözmüş. Ayrıyeten ram slotlarından 1 tanesi arızalıymış, bilgisayarcıya götürdükten sonra farkettik. Bir de pc boştayken cpu sıcaklık değerlerini atar mısın?

Arkadaşımda birebir aynı sorunlar vardı. Bilgisayarcıya götürdü ve topraklama yaptırarak sorunu çözmüş. Ayrıyeten ram slotlarından 1 tanesi arızalıymış, bilgisayarcıya götürdükten sonra farkettik. Bir de pc boştayken cpu sıcaklık değerlerini atar mısın?
Boşta 30 derece

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı