Ryzen 7 2700X ve 1660 Ti sistem düşük FPS

SmonkeyDM11

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu konuyu farklı yollar ile de açtım neredeyse her şeyi denedim. OC'sinden tut SSD almama kadar. Format attım BIOS resetledim güncelleştirdim ama yok. Arkadaşlar GTA'da bile normal ayarlarda 40 FPS alıyorum. Yani bende ne sinir ne sabır ne de aklımda yapacak bir şey kalmadı. Size çok ama çok muhtacım. Bıktım bu durumdan. Bilgisayarımın donanımları;

AMD Ryzen 7 2700X.
Corsair Vengeance 2x8 16 GB 3200MGHZ.
ASUS STRIX 1660 Ti Advanced Edition.
B450 GAMING PRO Carbon.
FSP CMT 340 4X fan ARGB.
Dark 500W 80+ yarı modüller PSU.

Ekranım eski 1600X900 arada VGA to DisplayPort dönüştürücü olan bir monitör Acer'ın.

Arkadaşlar söyle hiza edeyim konuyu. Oynadığımdan değil de bakayım dedim GTA ile CS:GO oyunlarını. GTA 5'te adam benim işlemcimin eski nesili olan yani 1700 (X yok)
1660 Ti ile bakın 4K en Ultra'da neredeyse sabit 60 FPS alıyordu. CS:GO'da ise bir adam daha oyunun en yüksek ne kadar oluyor ise açmış ve 300 400 FPS arası geziyordu.

Ben bunları görünce şoke oldum ilk aldığımda. (Aldığımdan beri 7 ay oluyor. Bir kere BIOS'um arızalandı anakartımın. Ama anakartan olduğunu düşünmem şahsen çünkü önceden de aynı idi). Bütün parçaların garantisi duruyor arkadaşlar.

Sadece yardım istiyorum arkadaşlar lütfen.
Şimdiden dikkate alıp buraya kadar okuyan herkse çok teşekkürler saygılar sevgiler.

Ekranım eski 1600X900 arada VGA to DisplayPort dönüştürücü olan bir monitör Acer'ın.

Başka bir ekranda denedin mi hiç? En azından 1080P bir monitöre direkt olarak HDMI veya display port ile bağlayarak test yapabilirsin bir bilgisayarcıda, arkadaşında vb. (olmadı televizyona bağla).

Yeni konular

Geri
Yukarı