Ryzen 7 2700X ve GTX 1050 Ti sistem toplama

Dumonth

Decapat
İşlemci ve anakartımı yeni aldım ve FPS sorunları yaşıyorum çoğu oyunda. Ekran kartı, RAM ve PSU'yu değiştirmek istiyorum. İşlemci ve anakarta göre darboğaz yapmayacak parçalar önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
  • İŞLEMCİ: AMD Ryzen 7 2700X Socket AM4 4.3GHz 20MB
  • ANAKART: MSI X470 GAMING PRO CARBON AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3466MHz (OC) USB3.1
  • EKRAN KARTI: MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC GDDR5 128Bit NVidia DX12
  • RAM: 2xKingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC
  • SSD: Samsung 250GB 860 EVO SATA 3.0
  • PSU: CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 550W
  • HDD: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk ST1000DM010
  • KASA: Dark N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikli olarak bütçe belirtmelisiniz. Bütçe belirtirseniz bütçenize uygun önerilerde bulunabiliriz. Ayrıca oynayacağınız çözünürlük bilgisini de paylaşabilir misiniz?
Bütçe olarak Ramlere 1000-1200 civarı ayırabilirim. Ekran kartı ise 3.000-4.000 civarı düşünüyorum. Ayrıca Casper marka 27 inç 2k monitör var QP modeli bununda önerir misiniz? TN panel olduğu için alma diyenler var

Bütçe olarak Ramlere 1000-1200 civarı ayırabilirim. Ekran kartı ise 3.000-4.000 civarı düşünüyorum. Ayrıca Casper marka 27 inç 2k monitör var QP modeli bununda önerir misiniz? TN panel olduğu için alma diyenler var
Ekran kartı olarak, MSI RTX 2070.
Ram olarakta GSKILL 16 GB (2×8).

Screenshot_20190510-134040_ncehesap.jpeg
Screenshot_20190510-133947_Gallery.jpeg

Ram olarak 3200Mhz veya üstü bu bütçeye rahatlıkla alınabilir. Bilindik markalardan alındığı sürece çok fark etmez aslında. Ram seçimini isteğinize göre yapın. Tasarım gibi kişiye özel şeyleri göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. RGB ram için Kingston Hyperx Predator alınablir ya da Corsair Vengeance. Ek olarak @BrewsteR 'in attığı da güzel bir model. Bunlar beş dakikalık bir araştırma sonucu bulduklarım. Daha bilgili ve ilgili arkadaşların yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Ekran kartı için eğer yurt dışından getirtme imkanınız varsa Gigabyte RTX 2070 Gaming OC 8G ya da bellek bütçesinden biraz kısıp artan parayla Gigabyte Aorus RTX 2070 XTREME 8G alınabilir. Türkiye'den alınması gerekiyorsa @BrewsteR 'in attığı Ventus modeli veya daha ucuz olan Inno3d alınabilir.

PSU'yu değiştirmek isterseniz 600-650W civarı 80+ önerilen markalardan (Corsair, Thermaltake vb.) alınan bir güç kaynağı işinizi görecektir.

Monitör için konuşacak olursam eğer bahsettiğiniz model bu ise alınabilir baktığım kadarıyla 2K TN panel olarak benzer fiyatta pek alternatifi yok. TN panel alınmaz diyemeyiz. Çok fazla rekabetçi oyunlar oynuyorsanız alınabilir. Bugünlerde iyi bir TN panel kötü bir VA panelden daha iyi iş yapabiliyor. Monitör önerilerimi şöyle sunuyorum.

2K 144Hz isteniyorsa: Samsung LC27JG50QQMXUF
Büyük ekran istenirse 32" 2K 60Hz IPS: Viewsonic VX3211 veya Viewsonic VX3276
1080P 144Hz Va panel: SamsungLC24FG73FQMXUF
1080P 144Hz Va panel düşük fiyatlı alternatif: ViewSonic VX2458-C-mhd
1080p 240Hz: Acer KG251QDbmiipx

Bunlar benim sunduğum bazı alternatifler. Bunlar dışında da çok fazla alternatif var. Monitör için ayrı bir konu açarak öneri isteyebilirsiniz.

(Not: Linkleri yanlış eklemiş olabilirim. Eğer yanlışsa söylerseniz düzeltirim.)

Ram olarak 3200Mhz veya üstü bu bütçeye rahatlıkla alınabilir. Bilindik markalardan alındığı sürece çok fark etmez aslında. Ram seçimini isteğinize göre yapın. Tasarım gibi kişiye özel şeyleri göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. RGB ram için Kingston Hyperx Predator alınablir ya da Corsair Vengeance. Ek olarak @BrewsteR 'in attığı da güzel bir model. Bunlar beş dakikalık bir araştırma sonucu bulduklarım. Daha bilgili ve ilgili arkadaşların yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Ekran kartı için eğer yurt dışından getirtme imkanınız varsa Gigabyte RTX 2070 Gaming OC 8G ya da bellek bütçesinden biraz kısıp artan parayla Gigabyte Aorus RTX 2070 XTREME 8G alınabilir. Türkiye'den alınması gerekiyorsa @BrewsteR 'in attığı Ventus modeli veya daha ucuz olan Inno3d alınabilir.

PSU'yu değiştirmek isterseniz 600-650W civarı 80+ önerilen markalardan (Corsair, Thermaltake vb.) alınan bir güç kaynağı işinizi görecektir.

Monitör için konuşacak olursam eğer bahsettiğiniz model bu ise alınabilir baktığım kadarıyla 2K TN panel olarak benzer fiyatta pek alternatifi yok. TN panel alınmaz diyemeyiz. Çok fazla rekabetçi oyunlar oynuyorsanız alınabilir. Bugünlerde iyi bir TN panel kötü bir VA panelden daha iyi iş yapabiliyor. Monitör önerilerimi şöyle sunuyorum.

2K 144Hz isteniyorsa: Samsung LC27JG50QQMXUF
Büyük ekran istenirse 32" 2K 60Hz IPS: Viewsonic VX3211 veya Viewsonic VX3276
1080P 144Hz Va panel: SamsungLC24FG73FQMXUF
1080P 144Hz Va panel düşük fiyatlı alternatif: ViewSonic VX2458-C-mhd
1080p 240Hz: Acer KG251QDbmiipx

Bunlar benim sunduğum bazı alternatifler. Bunlar dışında da çok fazla alternatif var. Monitör için ayrı bir konu açarak öneri isteyebilirsiniz.

(Not: Linkleri yanlış eklemiş olabilirim. Eğer yanlışsa söylerseniz düzeltirim.)
Önerileriniz için çok teşekkür ederim Monitör için CASPER 27" 2K QUAD bunu demiştim. Ram olarak anakart veya işlemci uyumsuzluğu olur mu diye düşünmüştüm ama önerdiğiniz Rami alıcam büyük ihtimalle.

De
Önerileriniz için çok teşekkür ederim Monitör için CASPER 27" 2K QUAD bunu demiştim. Ram olarak anakart veya işlemci uyumsuzluğu olur mu diye düşünmüştüm ama önerdiğiniz Rami alıcam büyük ihtimalle.
Dediğim gibi iyi bir tn panel kötü bir va panelden daha iyi olabilir. Tamamen bütçe meselesi. Bu monitör hakkında detaylı bilgim yok. Eğer 2K 144hz istiyorsan çok fazla alternatif yok 2000Tl'lik bir bütçe için.

kendi adıma konuşacak olursam ben olsam 2K va panel bir monitör tercih ederdim. Eğer bütçe varsa tabii ki 2K ips bir monitör tercih edilebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı