Ryzen 7 2700X ve RTX 2060 sistem PUBG düşük GPU kullanımı sorunu

hiraa

Kilopat
Daha fazla  
  • Ryzen 7 2700X
  • RTX 2060
  • 16 RAM
  • X470 anakart
FPS 144 Hz 24" monitörde ayarları very low ultra fark etmeksizin düşüyor.
150 civarıyken bir anda sağa ya da sola döndüğünde düşüyor. Ekran kartımın kullanımı %99'dan 60'a düştüğünde oluyor. Sebebi nedir?
Ayrıca 650W %80+ PSU var ve oldukça eski.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar dostum, PUBG genellikle optimizasyon sorunu olan bir oyun oldu. Hala daha öyle mi bilmiyorum, bayadır oldu oynamayalı. Drop yediğiniz vakit işlemci kullanımının normal olduğunu söylüyorsunuz. Hal böyle olunca herhangi bir şekilde dar boğaz olduğunu düşünmüyorum. Çok yüksek ihtimalle PUBG kaynaklı bir sorun. RTX serisi kartlar yeni sayılır, PUBG o ekran kartlarına göre tam performans sağlıyamıyor olabilir. Bundan dolayı başka oyunlarda denemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Sorular:
1- Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ?
2- Normalde 650w psu gayet yeterli fakat eski olduğunu söylemişsiniz. Acaba kaç yıllık ?
3- Ram frekanslarınız nedir ?
4- HDD mi kullanıyorsunuz SSD mi ? Eğer SSD ve HDD aynı anda kullanıyorsanız oyun hangisine kurulu ?
Peki kaç FPS veriyor oyun yetiyorsa zorlanmayabilir belki de ya da başka yerden dar boğaz yapıyor. İşlemci yeterli HDD olabilir. İslemcı kullanımı kaç mesela % kaçını kullanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Taner cidden bunu sordun mu ?

işlemci kullanımı az nasıl olcak bilmiyorum.
100-150 den 60-70e düşüyor

Kardeş 60 70fbs iyi yanı full ayarlarda zaten geri kalan da nefsi tatmin dir oyundan takılma zorlama yoksa devam et bt5 oyunu kur oyna birde bütün özellikleri aç test et aynısı mi olacak online oyun belki ondandır senin ki işlemci ısısı filan yuksrlme oluyordu ya donanım sal yada işlemciye ekstra yük biniyor dur hizmetler bölümünden aşırı yük alan işlemleri devre dışı bırak

Merhabalar dostum, PUBG genellikle optimizasyon sorunu olan bir oyun oldu. Hala daha öyle mi bilmiyorum, bayadır oldu oynamayalı. Drop yediğiniz vakit işlemci kullanımının normal olduğunu söylüyorsunuz. Hal böyle olunca herhangi bir şekilde dar boğaz olduğunu düşünmüyorum. Çok yüksek ihtimalle PUBG kaynaklı bir sorun. RTX serisi kartlar yeni sayılır, PUBG o ekran kartlarına göre tam performans sağlıyamıyor olabilir. Bundan dolayı başka oyunlarda denemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Sorular:
1- Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ?
2- Normalde 650w psu gayet yeterli fakat eski olduğunu söylemişsiniz. Acaba kaç yıllık ?
3- Ram frekanslarınız nedir ?
4- HDD mi kullanıyorsunuz SSD mi ? Eğer SSD ve HDD aynı anda kullanıyorsanız oyun hangisine kurulu ?

Çözüm
Taner cidden bunu sordun mu ?

işlemci kullanımı az nasıl olcak bilmiyorum.
100-150 den 60-70e düşüyor

Arkadaşlar ve benim başıma gelen birşey anlatayım:
Steam oyunlarında (Rainbow Six Siege ve Pubg) olan bir sorun.
İşlemci kendini oyuna yoğunlaştıramıyor ve çözümü Steam'i yönetici olarak çalıştırmak.
O yüzden oyunu sordum. Umarım sorduğum soruyla alay etmek istememişsindir. Hor görmek cehaletin gölgesidir diye bir söz var çünkü.
Bilgi vermeden önce emin olmak lazım.

@Teacher80
Arkadaş alay etmek istememiş konu başlığını okuduysan zaten PUBG yazıyor.
Bakınız:
qQX0NKZ.png

Bu soruyu sormana şaşırmış sadece. Ayriyetten bahsettiğiniz olayın psikolojik olduğunu düşünüyorum. Bir uygulamayı yönetici açtığınız zaman işlemci kullanımında bir fark yaratmaz. Ya da uygulamayı yönetici başlatmadığınız zaman yeterli işlemci gücünü kullanamadığı durum oluşmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı