Ryzen 7 2700X ve RTX 2060 sistem PUBG düşük GPU kullanımı sorunu

hiraa

Kilopat
Daha fazla  
  • Ryzen 7 2700X
  • RTX 2060
  • 16 RAM
  • X470 anakart
FPS 144 Hz 24" monitörde ayarları very low ultra fark etmeksizin düşüyor.
150 civarıyken bir anda sağa ya da sola döndüğünde düşüyor. Ekran kartımın kullanımı %99'dan 60'a düştüğünde oluyor. Sebebi nedir?
Ayrıca 650W %80+ PSU var ve oldukça eski.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar dostum, PUBG genellikle optimizasyon sorunu olan bir oyun oldu. Hala daha öyle mi bilmiyorum, bayadır oldu oynamayalı. Drop yediğiniz vakit işlemci kullanımının normal olduğunu söylüyorsunuz. Hal böyle olunca herhangi bir şekilde dar boğaz olduğunu düşünmüyorum. Çok yüksek ihtimalle PUBG kaynaklı bir sorun. RTX serisi kartlar yeni sayılır, PUBG o ekran kartlarına göre tam performans sağlıyamıyor olabilir. Bundan dolayı başka oyunlarda denemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Sorular:
1- Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ?
2- Normalde 650w psu gayet yeterli fakat eski olduğunu söylemişsiniz. Acaba kaç yıllık ?
3- Ram frekanslarınız nedir ?
4- HDD mi kullanıyorsunuz SSD mi ? Eğer SSD ve HDD aynı anda kullanıyorsanız oyun hangisine kurulu ?
Burda bahsettiğin Render benchmarkı ise haklısın. Ben oyunlardan bahsediyorum güzel kardeşim gülmeye devam et.
Videodaki oyun benchmarkı kısmına gel.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer aradaki fark az ya da çok deseniz anlardım ama geçemiyor demek pek mantıklı değil sanki.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer aradaki fark az ya da çok deseniz anlardım ama geçemiyor demek pek mantıklı değil sanki.
Hocam fark fazla değil ondan bahsediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı