Ryzen 7 2700X ve RTX 2060 sistem toplama

Bi önerin var mı? Kavisli bir monitör istiyorum da pek bilgim yok o konuda da. Bir de yukarıda da belirtmiştim kulaklık konusunda da hiç bir bilgim yok sağ olasın.

Ben şu monitörü kullandığım için önerebilirim Link .Gamepowerdan daha iyi bir marka hemde 2k .
RTX 2070 2700X ile kullanıyorum bir sıkıntısı yok. 2080 alıp 1080p monitör kullanırsan hem boşa para vermiş olursun, hem de darboğaz olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek slot RAM kullanma dual olsun RAM, performans düşer.
Anakartın sitesinden anakartının desteklediği RAM listesi var Destek kısmında, o listeye uymanı öneririm. Ryzen'lar nazlı o konuda. O listelerde işlemci nesline göre gruplandırılmıştır RAM'ler, Ryzen 2000 serisi Pinnacle Ridge olarak geçer.

Klavye mouse monitör kasa kulaklık herşey dahil tam olarak BÜTÇE ne kadar?

Ryzen7 2700x 2k için güzel ama 1080p ise gerek yok farklı seçeneklerde yazılabilir.
Ryzen olarak devam edeceksen dual channel ram kullanman tavsiye edilir.
Ekstra CPU soğutucuya gerek yok zaten içinden çıkıyor.
Oyun için M2 SSD gerek yok 1 2 sn fark eder FPS artmaz.
Kasa daha iyi bir model bakılabilir ve PSU bence kalitesiz.
Monitör kalitesiz.
Mouse çok daha iyi modeller bulunabilir.

Genel anlamda ben bu kadar bütçe ayırsam mümkün mertebe set yapmaya çalışırım.

Mesela corsair ve MSI ya da Cooler master yada ASUS gibi.
Alacağın çoğu şeyin yazılımı vs var ve PC ye bunlarıda yüklüyorsun tek programla kontrol etmek varken 3 4 5 taneye gerek yok.

Eğer 2700X alacaksanız X470 anakart öneririm. Overclock potansiyeli daha yüksektir. Uzun vadede işlemci darboğazına karşı bir önlem almış olursunuz.

Windows etkinleştirme için de internet üzerinden Windows 10 OEM Lisansı (key) satın alabilirsiniz. 30 ila 50 TL arasında değişir.
Dediğinde haklısın fakat 500 lira fiyat farkı var bunu daha ucuza kapatamaz mıyım ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı