Ryzen 7 2700x ve RTX 2070 Tabanlı sistem toplama

Ryzen 3. Nesil geldiğinde 2. Nesil fiyatlarında pek oynama olmayacağı söyleniyor. Ayrıca 3. Nesil ile gelecek teknolojiler için x470 anakartlar uygun mudur?
BİOS güncelleme ile uyar. Zaten sızdırılan görsellerde X470 anakart ile denendi hep.
Ancak işlemci pahalı olsa bile en azından B450 anakarta gelirse eğer B550 anakart alırsınız bence oyun için beklenmeli. 1-2 haftaya satışı yaygınlaşır ülkemizde.

BİOS güncelleme ile uyar. Zaten sızdırılan görsellerde X470 anakart ile denendi hep.
Ancak işlemci pahalı olsa bile en azından B450 anakarta gelirse eğer B550 anakart alırsınız bence oyun için beklenmeli. 1-2 haftaya satışı yaygınlaşır ülkemizde.
Yani X470 yerine B550 mi almalıyım?

Yani X470 yerine B550 mi almalıyım?
OC yapmayacaksanız alırsınız ancak o anakartlar tanıtılmadı ilk önce X570 çıkacak sonra diğer modelleri öyle düşünüyorum. BİOS ile uğraşmak istemiyorsanız tercih edilir ancak fazla pahalı çıkarsa bir önceki anakartı alıp BİOS güncelleyip kullanırsınız.

OC yapmayacaksanız alırsınız ancak o anakartlar tanıtılmadı ilk önce X570 çıkacak sonra diğer modelleri öyle düşünüyorum. BİOS ile uğraşmak istemiyorsanız tercih edilir ancak fazla pahalı çıkarsa bir önceki anakartı alıp BİOS güncelleyip kullanırsınız.
Anladım teşekkür ederim.

Kusura bakma iş ile ilgili yoğunluklardan dolayı mesajlara cevap veremedim. PSU olarak seçtiğin marka fena değil fakat 700+W alman çok daha iyi bir yatırım olur. PSU rahat rahat çalışır. Şöyle düşün diyelimki sistem gereksinimin 500 W ama 600W bir PSU' a sahipsin bu durumda PSU %90 ile çalışır. Daha yüksek olup geri planda daha fazla % bırakmak her zaman iyidir. Fanların yaz aylarında epey sıkıştırılarak döneceğini ve oda ortamlarının bile 30 derecelerin üstünde olacağı dönemlerde epey mantıklı bir iş yapmış olursunuz. Hem AMD olarak karar verdiyseniz mutlaka sıvı soğutma lazım olacaktır. Ayrıca size tavsiyem x470 serisinden aşşağı bir anakart almayın sadece O.C yapmak zorunda değil belkide Downclock yapmak zorunda kalabilirsiniz ( işlemci frekans ve voltage değerlerini düşürme) bu serideki anakartlar size çok daha rahat ve alternatifi bol seçenekler sunuyor. Özellikle AMD işlemciler için olabildiğince yeni seri anakartlara bakın özellikle X serisi işlemci düşünüyorsanız. Eğer sebebini merak ederseniz daha detayla açıklama yapabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı