Ryzen 7 2700X ve RX 590 Kasa ve PSU Tavsiyesi

TiryakiHasan

Centipat
Merhaba, bilgisayar topladım 1 eksiğim kaldı, bütcem de kısıtlı kafamda belirlediğim sistem;

AMD Ryzen 7 2700X
PowerColor Red Dragon RX 590 8 GB ekran kartı
MSI X570-A PRO anakart
Patriot Viper SteelSeries DDR4 32 GB (2 X 16 GB) 3000MHz RAM

Buraya kadar Amazon'dan listeledim 655 dolar tutuyor, bütcem cok kısıtlandı bana söylediklerine göre 750W v kasa lazım. Amazon'da bulamadım iyice kafam karıştı. Hangisinde güç kaynağı var hangisinde yok anlayamadım İngilizcem cok iyi değil.
Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de 750W yerine 600W kasa olur mu?

X570 anakarta neden 2.nesil Ryzen ya da 750w fazla ancak bu sisteme upgrade kesin olacaktır en iyisi bütçe belirtin.

AMD Ryzen 7 2700 yerine yeni nesil AMD Ryzen™7 3700X al. Arasında cok az bır fiyat farkı var ve RX590 alırken 10 defa dusun, alacaksan da sadece bu modeli tavsiye ederim ASUS RX590 ROG STRIX 8G GAMING. Ayrıca kesinlikle 750W al ve güç kaynağının en az Gold olmasına dikkat et. Ekran kartının da muhakkak içini aç, macununu değiş ve değişirken sakın yayma, ortasına cok az damlat, çip pedlerını kontrol et, oyle kullan ekran kartını.

Son düzenleyen: Moderatör:
bu forumun moderatörler böyle devam ederse forumda kullanıcı kalmayacak başlık için ceza veriyorlar cevap veremedim.

R7 2700x performans acısında biraz düşük farkındayım ama r5 e göre yeni nesi işlemci 3700x ile arasında fiyat farkı çok sizce ne yapmalıyım lol yayını yapmaktan sıkıldım pubg yayınları yapacağım fikriniz nedir fiyatmı performansmı?
amd r7 240 2gb 128bit ekran kartım var rx590 256 bit ve 8gb bir ekran kartı bir çok yayıncı bu modeli kullanıyor gayette başarılı rx5700 ile arasındak fark nedir iksiide 256 bit ve 8gb?
son olarak güç kaynağı içinde ucuz bir kasa markası söylermisiniz 600w veya 750w

Son düzenleme:
bu forumun moderatörler böyle devam ederse forumda kullanıcı kalmayacak başlık için ceza veriyorlar cevap veremedim.

R7 2700x performans acısında biraz düşük farkındayım ama r5 e göre yeni nesi işlemci 3700x ile arasında fiyat farkı çok sizce ne yapmalıyım lol yayını yapmaktan sıkıldım pubg yayınları yapacağım fikriniz nedir fiyatmı performansmı?
amd r7 240 2gb 128bit ekran kartım var rx590 256 bit ve 8gb bir ekran kartı bir çok yayıncı bu modeli kullanıyor gayette başarılı rx5700 ile arasındak fark nedir iksiide 256 bit ve 8gb?
son olarak güç kaynağı içinde ucuz bir kasa markası söylermisiniz 600w veya 750w
Sistemde ki dediğiniz parçaları topladınız mı yoksa daha sipariş aşamasında mısınız ? Bir de toplam bütçeniz ne kadar acaba onu bilelim ona göre yardımcı olalım size

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı