Ryzen 7 2700x vs i5 9600k

EnderB

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 7 2700X, ASUS Prime X470-Pro, Corsair 16 GB(2X8)DDR4 3200MHZ CL16
I5 9600k, ASUS Prime Z390-a, Corsair 16 GB(2X8)DDR4 3200MHZ CL16 (sıvı soğutma olarak düşüncelerinizi alabilirim. )

Render ya da stream yapmak gibi bir düşüncem yok. Benim düşüncem, eğer"9600k"alırsam evet performansım biraz daha iyi olacak ama geleceği de düşünerek"Ryzen"alabilirim. Bir yandan oyunlar artık multicore'a önem vermeye başladı. Bana yardımcı olmanızı istediğim konu hem gelecek yıllarda hem de dayanaklılık, uzun ömürlü kullanım açısından hangi işlemciyi tercih etmeliyim? Şöyle değinmek istediğim konu gerçekten FPS delisi bir insanım ve gecikme yaşamak istemiyorum, siz konuyu anladınız diye ümit ediyorum. Biraz araştırdığım zaman bu çeşit çok konu olduğunu gördüm ama ben de aranıza katılıp aktif olmak istedim. Ben Ryzen tarafındayım biraz.
Teşekkürler şimdiden..

Son düzenleyen: Moderatör:
3200 MHz RAM yerine, 3000 tercih edip, ekran kartını veya CPU'yu bir üste taşımaya bakardım ben olsam. Sadece işlemci üstünden gidilmiyor malesef sistemdeki diğer bileşenlerde önemli. Bütçe ne sağlıyorsa ona göre taraf seçilebilir.

Ya Rtx 2060 alacağım tabii duruma bağlı ya da Gtx 970 var elimde onunla devam edeceğim.Sağolun yorumlar için....

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı