Ryzen 7 2700X vs i7 8700K

ER3NN

Hectopat
Daha fazla  
Elimde bu iki işlemciden birini alacak kadar param var. Yayın bilgisayarına sahip değilim. Bu yüzden tek bir bilgisayar üzerinden yayın veriyorum. Sizce yayın için Ryzen 7 2700X mi yoksa i7 8700K mı? GTX 1060 ekran kartım 16 GB RAM'im var. Şu anki işlemcime fazla yük bindiğinden yeni işlemci alıcam. Lütfen karar vermemde yardımcı olun, hangi işlemci sayesinde bir bilgisayardan hem oyun oynayıp hem de işlemciye fazla yük girmez? Örneğin PUBG'de.

2700X çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Bu karşılaştırma videosunu izleyebilirsin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elimde bu iki işlemciden birini alacak kadar param var. Yayın bilgisayarına sahip değilim. Bu yüzden tek bir bilgisayar üzerinden yayın veriyorum. Sizce yayın için Ryzen 7 2700X mi yoksa i7 8700K mı? GTX 1060 ekran kartım 16 GB RAM'im var. Şu anki işlemcime fazla yük bindiğinden yeni işlemci alıcam. Lütfen karar vermemde yardımcı olun, hangi işlemci sayesinde bir bilgisayardan hem oyun oynayıp hem de işlemciye fazla yük girmez? Örneğin PUBG'de.
2700X kesinlikle

Yapmaz, en güçlü Ryzen işlemcidir şu anlık.
R5 2600 ile bile çok güzel yayın yapılabiliyor.
2700X ile hayli hayli yaparsın.

Şimdiden iyi yayınlar :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı