Ryzen 7 3700X için 700-800 TL anakart tavsiyesi

erdal ekmekci

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci ve RAM'in yanına anakart alacağım. Bütçe 700 - 800TL görüntüsü ve boyutu önemli değil, performans açısından istiyorum. Bütün oyunları 2K oynuyorum. Oynadığım oyunlar: Red Dead Redemption 2, GTA 5, The Witcher 3, PUBG, BF5. Yani güncel oyunlar.

Sistemim:
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X
  • RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX980
    Ekran : XG2703-GS

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük indirimler çok yakın. İstersen bekleyip daha uyguna alabilirsin. Yine de alacağım diyorsan alttakini öneririm.
Büyük indirim derken?

Msı B450M Mortar bakabilirsin.Sadece yayın bilgisyarında kullanıyorum yayın verdiğim için Cpu sürekli yüksek de çalışıyor muhtemelen ama vrm lerde vs. ısınma sıkıntısı yaşamadım gayet güzel anakart.

Edit: İndirimleri beklersen daha uyguna bulabilirsin.Ben Mortarı 560 liraya almıştım.Şuan 770 lira.

@erdal ekmekci Şöyle söyleyeyim, ben geçen sene kara cumada ya da yanlış olmasın bakmam lazım 11.11 indirimlerinde de olabilir Poco F1 aldım 2550TL'e, 8gün sonra geldi kargo yoğunluğu sebebiyle ve alana kadar neler çektim anlatamam. Site çöktü sepete ekledim ödeme yapamadım stok bitti geldi gitti neler neler ve tek bir şey için çektim bunları. (sd kart, koruyucu vs. felan da aldım) Yani bilemiyorum ama ikisinde de sağlam indirimler oluyor. Bakarsınız zaten yeterince inmişse istediğinizde toplarsınız. Örneğin R5 3600 1000TL'e düşecek hali yok düşsün düşsün 1150-1200. Ya da B450 Tomahawk Max düşsün düşsün 700-650 TL. Hadi kara cumada bunlardan %5 daha fazla düşsün bir ihtimal. Yani tercih sizin :) Ayrıca karıştırmıyorsam 11.11 daha uzun sürüyor sanırım. 3 günlük felan moda giriyo siteler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı