Ryzen 7 3700X için 800-1000 TL anakart önerisi

K E D Y

Hectopat
Anakart için bütçem 800-1000 TL arası.
B450 anakartlarla 3700X kullanılabilir mi? X570'lere param yetmeyecek çünkü. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu anakart ile değil 3700X; 3900X bile kullanabilir ve hatta overclock ile işlemcinin sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Bu anakart ile değil 3700X; 3900X bile kullanabilir ve hatta overclock ile işlemcinin sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Teşekkürler. Peki bütçeyi zorlamamak için b450 gaming plus max alsam nasıl olur? Aralarında nasıl bir fark var?
Ama bu anakartta 3. nesil Ryzen kullanmak için ayrı bir
BIOS güncellemesi şart.
Max serisi 3. Nesil ryzen ile tam uyumlu diye biliyordum.

Teşekkürler. Peki bütçeyi zorlamamak için b450 gaming plus max alsam nasıl olur? Aralarında nasıl bir fark var?
B450-A PRO MAX < B450 Gaming Plus MAX < B450 Tomahawk MAX

Bu sırada bütçenize uygunu alabilirsiniz. VRM'ler aynı, VRM soğutmaları performans sıralamasını verdim. Üçü de üzmez. Tomahawk kral, diğerleri de kraliçe ve prens mi denir bilmiyorum :)

B450-A PRO MAX < B450 Gaming Plus MAX < B450 Tomahawk MAX

Bu sırada bütçenize uygunu alabilirsiniz. VRM'ler aynı, VRM soğutmaları performans sıralamasını verdim. Üçü de üzmez. Tomahawk kral, diğerleri de kraliçe ve prens mi denir bilmiyorum :)
Teşekkürler yardımınız için tomahawk max satın aldım. Peki 3700x için stok soğutucusu wraith prism yeterli olur mu?

Geri
Yukarı