Ryzen 7 3700X PC guncellemesi icin tavsiyeleriniz nedir?

StresMen

Decapat
Ryzen 7 3700X
ASUS X570e Gaming
Cooler Master 360R
G-Skill 16 GB 3600
Gigabyte Aorus 1T SSD

Elimde Thermaltake 37 RGB var sıvı soğutucu takılışı çok değişik hava sirkülasyonunu etkiliyor sanırım. Kasayı kullanabilir miyim? Yeni kasayı almama gerek var mı?

İadeler sonucu PC parçalarını değiştiriyorum. Gün içinde acil bilgiye ihtiyacım var.
Sanalmarketim güvenilir mi? Daha önce alışveriş yaptım sağlam paketliyorlar sorun yaşamadım.

1-ASUS TUF Gaming GT501 kasayı almayı düşünüyorum. Sıvı soğutucu 360'lık olduğu için üst kısma takmak istiyorum. O yüzden bu kasayı tercih ettim. Başka öneriniz varsa değerlendiririm. Bütçesi 1.100TL
Kasayla uyumlu mu?
Kasaya sığar mı?
Kasa hava sirkülasyonu iyi mi?

2-Sapphire RX 5700 XT Nitro Special Edition almayı düşünüyorum. Öneriniz var mı bütçe 3.870TL
Sizce iyi bir kart mı?
Sürücüler çok sıkıntı yaratır mı?
Isınma sorunu yaşar mıyım?
Kasaya sığar mı?

3-Corsair RM1000X 80+Gold güç kaynağını alıyorum. Öneriniz varsa bütçe 1.570TL
Güç kaynağı iyi mi?
Kasaya sığar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 3700X.
ASUS X570E GAMING.
Cooler Master 360R.
G-skill 16 GB 3600.
Gigabyte Aorus 1T SSD.

Elimde Thermaltake 37 RGB var sıvı soğutucu takılışı çok değişik hava sirkülasyonunu etkiliyor sanırım. Kasayı kullanabilir miyim? Yeni kasayı almama gerek var mı?

İadeler sonucu PC parçalarını değiştiriyorum. Gün içinde acil bilgiye ihtiyacım var.
Sanalmarketim güvenilir mi? Daha önce alışveriş yaptım sağlam paketliyorlar sorun yaşamadım.

1-ASUS TUF Gaming GT501 kasayı almayı düşünüyorum. Sıvı soğutucu 360'lık olduğu için üst kısma takmak istiyorum. O yüzden bu kasayı tercih ettim. Başka öneriniz varsa değerlendiririm. Bütçesi 1.100TL.
Kasayla uyumlu mu?
Kasaya sığar mı?
Kasa hava sirkülasyonu iyi mi?

2-Sapphire RX 5700 XT Nitro Special Edition almayı düşünüyorum. Öneriniz var mı bütçe 3.870TL.
Sizce iyi bir kart mı?
Sürücüler çok sıkıntı yaratır mı?
Isınma sorunu yaşar mıyım?
Kasaya sığar mı?

3-Corsair RM1000X 80+Gold güç kaynağını alıyorum. Öneriniz varsa bütçe 1.570TL.
Güç kaynağı iyi mi?
Kasaya sığar mı?

1- Kasayla uyumlu, sığar ve tahminimce hava sirkülasyonu iyi.
3-1000 Watt çok fazla olur toplayacağınız sisteme bu yüzden fazladan para vermiş olursunuz onun yerine Corsair RM750 Watt 80+ Gold güç kaynağı alıp artan fiyat ile ekran kartını yükselt.
2- üstte yazdığım şekilde yapıp INNO3D RTX 2070 Super alabilirsin.

Ryzen 7 3700X.
ASUS X570E GAMING.
Cooler Master 360R.
G-skill 16 GB 3600.
Gigabyte Aorus 1T SSD.

Bu parçalara sahip misiniz yoksa alacak mısınız?

1- Kasayla uyumlu, sığar ve tahminimce hava sirkülasyonu iyi.
3-1000 Watt çok fazla olur toplayacağınız sisteme bu yüzden fazladan para vermiş olursunuz onun yerine Corsair RM750 Watt 80+ Gold güç kaynağı alıp artan fiyat ile ekran kartını yükselt.
2- üstte yazdığım şekilde yapıp INNO3D RTX 2070 Super alabilirsin.

Ryzen 7 3700X.
ASUS X570E GAMING.
Cooler Master 360R.
G-skill 16 GB 3600.
Gigabyte Aorus 1T SSD.

Bu parçalara sahip misiniz yoksa alacak mısınız?

O parçalar elimde var malesef parçaları aldım bilgi için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı