Ryzen 7 3700X PC toplama

Sistemi anakart değiştirmeden yıllarca kullanmak istiyorum. Bu yüzden en güncel olan x570 chipset konusunda ısrarcıyım. Ram konusundaki tavsiyenizi değerlendireceğim.
3600 MHZ RAM gayet iyi olur bu sisteme. gskill özel RAM üretmişti AMD için.

3600 MHZ RAM gayet iyi olur bu sisteme. gskill özel RAM üretmişti AMD için.
Bahsettiğiniz Ram bu mudur?
G.Skill tridentZ Neo 16GB(2x8) 3600 mhz cl18
Hepsiburada fiyatı 888TL an itibariyle biraz pahalı gibi :)
5700XT Nitro+ güzel kart alabiliyorsanız onu alın. Referans tasarımı zaten önermiyorum. Kasa olarak 2 kasa önerisi bırakıyorum aşağıya:

Dahili PSU'lu kasa olarak da:

Ekstra PSU önerisi:

5700XT Nitro+ güzel kart alabiliyorsanız onu alın. Referans tasarımı zaten önermiyorum. Kasa olarak 2 kasa önerisi bırakıyorum aşağıya:

Dahili PSU'lu kasa olarak da:

Ekstra PSU önerisi:

Hocam Rx5700 XT için AMD 600watt psu önermiş. Sizin önerilerinizde 750 watt da var. 750'ye gerek var mı sizce?
Bir de kasa olarak ilk mesajda belirtmemişim ama optik okuyucu yuvası olan bir kasa tercihimdir corsair 100r gibi. Önceliklerim sade tasarım, iyi soğutma sağlayan hava akımı, büyük ekran kartları için yeterli alan, üst bölüme büyük bir radyatör takılabilecek yeterli alanve vida yuvaları(ileride işlemci için sıvı soğutmaya geçebilirim). Bu konudayeni önerilerinizi bekliyorum teşekkürler :)
A-data XPG Sx8200 pro, benim düşündüğüm Intel 660p'den biraz daha pahalı ama çok daha iyi bir seçenek gibi duruyor 👍 Amazon.comda yorumlarda intelin büyük dosyaları yazarken ve belirli bir doluluk oranına ulaştıktan sonra yazma hızının HDD seviyesini düştüğünü söyleyen kullanıcılar var. Bir de incelemelerde kısa ömürlü olduğu yazılmış.
PSU ve kasa yukarıda belirttiğim sebeplerle çok mantıklı durmuyor benim için.
Bu arada incehesap'tan daha önce hiç alışveriş yapmadım. Siz yaptınız mı güvenilir bir site mi? Herhangi bir sıkıntı olduğunda iade vs konusunda yardımcı oluyorlar mı?

Son düzenleme:
Önerilen 600W olabilir fakat fazlası göz çıkarmaz. Tüketilenden fazla almak gerek gönül rahatlığı için bence. Önerilerinize uygun kasa aklıma gelen tek bu var:

Optik okuyucu yuvası olan kasa bulmak zor ama bu kasa güzel. 240MM radyatör desteği de var.
incehesap güvenilir midir? Daha önce alışveriş yaptınız mı burada?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı