Ryzen 7 3700X + RTX 3070 sistem toplama

Sistem Nasıl?

• Oy verenlerin toplamı
    62
Doğru düzgün tartışıyoruz işte, saçma sapan can sıkıcı söylemlerinize gerek yok. Başlayan fiyatlar ne demek? Asıl siz bunun anlamını biliyor musunuz ben ondan şüphelendim. Kartlar çıkınca bu konu üzerinden tekrar konuşalım.

Bir şeyin en dip fiyatı demektir bu da benden sana kıyak olsun :) en tepe model 7 bin olur ona bir lafımız yok ama sadece referans kartlar gibi normal soğutucu OC olmadan kısılmış şekilde çıkar.

1599686309599.png

Şunu diyecek kadar cahil bir insan bizim bilgimizle alay ediyor :).

En tepe model 7000 olur ona bir lafımız yok ama sadece referans kartlar gibi normal soğutucu OC olmadan kısılmış şekilde çıkar.

Konunun başından beri yanlış yere odaklanıyorsun. Konu sahibinin yazdığı modeli gördün mü? Hani konunun başında, birinci sayfada en tepede yazıyor bak. En tepe soğutma çözümlerinden biri.

Sylveon demiş ki, daha bu MSI model ekran kartının fiyatı yok demiş, sen de "var abi fiyat!" diye atlamışsın. Var da referansın fiyatı var. O 5000 olabilir ona kimse bir şey demiyor zaten, kartın fiyatı belli diyorsun. Adam gidip referans tasarımı mı alacak! Adam bu modeli alacağım demiş. Sen kendin diyorsun en tepe model zaten 7000 olur diye. Tam olarak neyi savunuyorsun o da belli değil.

Bir dahakine insanlara "koçum" demeden önce iki kez düşünürsün umarım, ceza yeterli gelirse tabi.

Ki sitedeki fiyat vergilendirme dahil olmadan söylenen fiyat, vergi ve işin içine farklı şeyler eklenince referans kart bile o fiyatlarda durmaz, özellikle kur dalgalanmasında :). Ama arkadaşın kafasına bir şeyi sokamıyoruz, sonra gelip abisi yaşındaki insanlara koçum diye hitap ediyor, aile terbiyesi almamış ne yapalım.

@Uton
Hocam RTX 3070'in fiyatı $499 yani 3735 TL, herhangi bir şey eklenmeden. Oraya 4900 TL yazdılarsa vergiler eklenmiş gibi geldi bana. Tam emin değilim, belki birkaç yüz lira oynayabilir.

Ama konu sahibinin istediği kart asla o fiyata olmaz o ayrı konu.

Evet vergiler dahilmiş, satıcı, distribütörü payları, model farkları ile fiyatlar çok değişecektir, ben zaten Founders Edition almam açıkçası.

Neyse sen zaten mağara adamına anlatır gibi anlatmışsın mevzuyu umarın anlar genç arkadaşımız :) biraz kanı hızlı akıyor sanırım koçum tarzı laflarını ona veriyorum, zira o daha mahallede saklambaç oynayıp bilgisayar ne bilmezken ben bu piyasada insanlara yardım ediyordum, neyse pek uzatmaya gerek yok iyi günler diliyorum herkese.

Evet bence de değişecek kesinlikle haklısınız. Diğer arkadaş da özel modellerin fiyatı belli demeye çalışıyordu galiba ama öyle bir şey yok, dedikleriniz baya etkileyecek. O neyi savunuyordu kendi de tam anlamadı sanırım. Konu sahibi diyor ki ben bunu alacağım. Arkadaş da kartın fiyatı belli diyor. Evet, referans 5000 TL ama diğerleri çok daha pahalı olacaktır özellikle o MSI modelinin fiyatının belli olduğu falan yok.

Neyse sen zaten mağara adamına anlatır gibi anlatmışsın mevzuyu umarın anlar genç arkadaşımız, biraz kanı hızlı akıyor sanırım koçum tarzı laflarını ona veriyorum, zira o daha mahallede saklambaç oynayıp bilgisayar ne bilmezken ben bu piyasada insanlara yardım ediyordum, neyse pek uzatmaya gerek yok iyi günler diliyorum herkese.
Katılıyorum, diyecek hiçbir şey yok. Kendisi başlatmasa güzelce tartışacağız. Saldırmak bir çözüm değil.

RTX 3070'in 6000 TL'nin altında olacağına inanan birisi varsa ya yaşı çok küçük bir kardeşimizdir ya da daha bu ülkenin vergi sistemini işleyişini kavrayamamıştır ya da son ihtimal kendini avutuyordur.

Bak kardeşim, o direkt kurdan çevirilen fiyat, işin içine vergileri vesaire NVIDIA değil Hükümet belirler, keşke cahil cesaretiyle gelip bizle tartışmasanız bu konuyu.
Millete hem cahil diyorsun hemde bi' halt bildiğin yok. PC bileşenlerin sadece %18 KDV ekleniyor. İlk zamanlarda piyasaya biraz yüksek fiyattan geliyor sonra normal haline dönüyor. Milleti kışkartmak gibi saçma sapan bir huyunuz var.

Zaten giriş seviyesi ürünler Founders Edition modelinden ucuz oluyor. RTX 3070 Gaming Trio taş çatlasın 6000₺'den daha pahalıya gelmez zaten. Bunu 5500₺'ye satılan RTX 2070 Super Trio'a bakarak anlamamak zor olmamalı. Bu arada dolar bazlı fiyatı 620$ RTX 2070 Super Trio'nun.

Yeni konular

Geri
Yukarı