Ryzen 7 3700X sistem açılmıyor

uclergnlts

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni PC topladım, parçaları sıfır ama açılmıyor.
Anakarttaki LED'ler yanıyor. Power tuşuna basınca da 1 2 saniye fan LED'leri yanıyor dönmeden kapanıyor.
CPU: Ryzen 7 3700X
GPU: MSI 1660 Ti Gaming X
Anakart: ASUS TUF B550M PLUS
RAM: G.Skill tridentZ Neo 3600 16 GB (2x8)
Psı: Thermalteke 500 Watt

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar yeni PC topladım, parçaları sıfır ama açılmıyor.
Anakarttaki LED'ler yanıyor. Power tuşuna basınca da 1 2 saniye fan LED'leri yanıyor dönmeden kapanıyor.
CPU: Ryzen 7 3700X.
GPU: MSI 1660 Ti Gaming X.
Anakart: ASUS TUF B550M PLUS.
RAM: G.Skill tridentz Neo 3600 16 GB (2x8)
Psı: Thermalteke 500 Watt.

İşlemcinin güç kablosunu doğru taktığınıza emin. Çıkarın tekrar takın.

İşlemcinin güç kablosu ve diğer güç kabloları takılı mı? Tek RAM denediniz mi? RAM'ler oturmuş mu? Genelde RAM-İşlemci kaynaklı oluyor böyle 1-2 sn'de kapanmalar. Birde anakartta arıza ışıkları var yanan var mı?

İşlemcinin güç kablosu ve diğer güç kabloları takılı mı? Tek RAM denediniz mi? RAM'ler oturmuş mu? Genelde RAM-İşlemci kaynaklı oluyor böyle 1-2 sn'de kapanmalar. Birde anakartta arıza ışıkları var yanan var mı?
Ekran kartına taktığım kablo ile değiştirdim teşekkür ederim ama şimdi de şöyle bir sorun var. Kasa fanları yanık sönüyor anlık olarak.

Ekran kartına taktığım kablo ile değiştirdim teşekkür ederim ama şimdi de şöyle bir sorun var. Kasa fanları yanık sönüyor anlık olarak.
Sistem açıldı mı? Yanıp sönüyor dediğiniz ışıkları mı? Bu RGB ışıkların yanma düzeni olabilir mi? :D

Ek olarak ekran kartına taktığınız kablo CPU-İşlemci girişine olmaz. Nasıl becerdiniz birbirine takmayı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı