Ryzen 7 3700X Sistem Oyun Esnasında Sistem Kapanması

Wan

Femtopat
Öncelikle merhabalar, yaklaşık 1 ay önce yeni bir sistem topladım. Bir süredir sistem ile ilgili bir sorunum var. Bazı oyunlarda oyun sırasında bir anda ekran gidiyor, sistemin ışıkları yanmaya devam ediyor ancak sistem kendini yeniden başlatıyor. Isınmayla ilgili olmadığını düşünüyorum ama çokta bilemediğimden emin değilim. AIDA64 üzerinden sistem kararlılık testi yaptım, herhangi bir kapanma olmadı. Ama ısı değerleri yüksekti genel olarak. Sorunun neden kaynaklandığını çözemedim.

İşlemci - Ryzen 7 3700X
Anakart - MSI X570 Gaming Plus
Ram - Gskill 2x8 GB 3600 Mhz
Ekran Kartı - 2080 Super
PSU - Kasa ile beraber gelen Cooler Master 750w 80+

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhabalar, yaklaşık 1 ay önce yeni bir sistem topladım. Bir süredir sistem ile ilgili bir sorunum var. Bazı oyunlarda oyun sırasında bir anda ekran gidiyor, sistemin ışıkları yanmaya devam ediyor ancak sistem kendini yeniden başlatıyor. Isınmayla ilgili olmadığını düşünüyorum ama çokta bilemediğimden emin değilim. AIDA64 üzerinden sistem kararlılık testi yaptım, herhangi bir kapanma olmadı. Ama ısı değerleri yüksekti genel olarak. Sorunun neden kaynaklandığını çözemedim.

İşlemci - Ryzen 7 3700X
Anakart - MSI X570 Gaming Plus
Ram - Gskill 2x8 GB 3600 Mhz
Ekran Kartı - 2080 Super
PSU - Kasa ile beraber gelen Cooler Master 750w 80+

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.
sorun anakartta olabilir bende o yüzden yeni bir bilgisayar topladım senin dediğin gibi bir sorun bende vardı anakartın bir bölgesi var orası fazla ısınınca kendini yeniden başlatıyordu yanlış ta olabilirim ama sen yinede bir degerlendir mümkünse başka bir anakart üzerinde deneyebiliyorsan dene derim

CBP kapattım tekrardan kararlılık testi yapıp atayım isterseniz. BIOS'um güncel değil onu söylemeyi unuttum. 10/29/2019 yayım tarihiymiş, bununla ilgili bir sıkıntı var mıdır? Güncellemesini yapacaktım çok tecrübeli olmadığımdan biraz çekindim.

@berkayytekinn Kasa modelim Cooler Master H500.
Hava akımı gayet iyi bir kasa, kesinlikle bu değerler olmamalı. CBP açık ise şimdi bir hayli azalacaktır sıcaklık. Bu şekilde bir test yapıp yollayabilirseniz ne kadar işe yaramış görme imkanımız olur.

sorun anakartta olabilir bende o yüzden yeni bir bilgisayar topladım senin dediğin gibi bir sorun bende vardı anakartın bir bölgesi var orası fazla ısınınca kendini yeniden başlatıyordu yanlış ta olabilirim ama sen yinede bir degerlendir mümkünse başka bir anakart üzerinde deneyebiliyorsan dene derim

Maalesef şuan başka bir anakart üstünde deneme imkanım yok ama sorun çözebileceğim bi seviyede değilse mecburen bayram sonrasında bi götürüp baktıracağım.

Maalesef şuan başka bir anakart üstünde deneme imkanım yok ama sorun çözebileceğim bi seviyede değilse mecburen bayram sonrasında bi götürüp baktıracağım.
baktırmanız iyi olur bir arkadaşının yine aynı özellikte bir anakarti varsa ondan test yapabilir veya bir cafede yapabilirsin ama hiç birini yapamam diyorsan dediğin gibi bir yere baktırman iyi olur birde mümkünse anakarti kasadan çıkartıp oynadığım oyunu açıp oyna eğer kapanırsa anakartın üstündeki şeyleri bir elini gezdirip sıcaklıklarını kontrol et sıcaklığı anormal bir şekilde sıcak olan bir şey varsa onun ile ilgili konu aç veya götürdüğün kişiye onu söyle eğer sıcaklık anormal değil ise sorun anakartta olmayabilir

Hava akımı gayet iyi bir kasa, kesinlikle bu değerler olmamalı. CBP açık ise şimdi bir hayli azalacaktır sıcaklık. Bu şekilde bir test yapıp yollayabilirseniz ne kadar işe yaramış görme imkanımız olur.

Hocam maalesef değişen bir şey olmadı. Yeni testin değerlerini ekliyorum.

@Kaan67 Tamamdır hocam dediklerinizi dikkate alacağım.

Dosya Ekleri

• stabilitytest2.png
    stabilitytest2.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı