Ryzen 7 3700X sisteme 10-15k ekran kartı önerisi

• Konuyu başlatan zube
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 1B
Maksimum 15k hocam. 16 dahi zor maalesef. Uygun fiyat denk gelir ise 3070ti veya 3060ti olmaz ise de 3700xt olacak gibi.
Yalnız şimdi biraz baktım foruma amd rx ekran kartları için biraz riskli diyorlar. Gerçekten bu seviye de bir fark var mı iki grup arasında?
AMD de risk olarak rtx ya da mining için olabilir. İlerde eth pow a geçerse diger coinlerde nvidia daha avantajlı olduğundan amdyi hor görüyorlar.

Oyuncular için bir sıkıntı yok. AMD eski nesillerde eletrik tuketimi cok fazla idi. 6xxx serilerinde daha makul seviyelerde. 6700xt 3070ti ile kapışır. Cok fazla fps farkı olmuyor oyunlarda. 5-6 fps anca.

Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti V2 OC (TUF-RTX3060TI-O8G-V2-GAMING) -> 14.908TL
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC Pro 8G (GV-N306TGAMINGOC PRO-8GD) -> 14.500TL
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti Aorus Elite V2.0 LHR GV-N306TAORUS E-8GD 8 GB -> 14.500 TL

Almayı planladığım kart muhtemelen bunlardan birisi olacak. Son dakika ne olur ne olmaz diyerekten beni bu yoldan caydıracak veya daha iyi bir yol gösterecek olur mu diye son bir kez yazayım istedim. Hangisi alınmalı? Bunlar arasında nasıl bir fark var? Veya daha mantıklı bir öneride bulunabilecek var mı? Yorumlarsanız çok sevinirim.

Ayrıca elimdeki sistemin geri kalan parçaları ile bir problem yaşama ihtimali var mı arkadaşın?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti V2 OC (TUF-RTX3060TI-O8G-V2-GAMING) -> 14.908TL
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC Pro 8G (GV-N306TGAMINGOC PRO-8GD) -> 14.500TL

Almayı planladığım kart muhtemelen bunlardan birisi olacak. Son dakika ne olur ne olmaz diyerekten beni bu yoldan caydıracak veya daha iyi bir yol gösterecek olur mu diye son bir kez yazayım istedim. Ucuz olanı almamak için bir sebep var mı sizce? Veya daha mantıklı bir öneride bulunabilecek var mı? Yorumlarsanız çok sevinirim.

Ayrıca elimdeki sistemin geri kalan parçaları ile bir problem yaşama ihtimali var mı arkadaşın?
Şimdiden teşekkürler.
Hocam daha bugün TUF RTX 3060 Ti aldım ve yeni Furmark testini yaptım. Sonuçlarını yazayım en azından o kartta bir fikriniz olur. Test süresi 15 dk.
1080p-8x MSAA : Ortalama-56 C Max-58 C

Hocam daha bugün TUF RTX 3060 Ti aldım ve yeni Furmark testini yaptım. Sonuçlarını yazayım en azından o kartta bir fikriniz olur. Test süresi 15 dk.
1080p-8x MSAA : Ortalama-56 C Max-58 C
v2 OC. mi elinizdeki kart? Gerçi ne kadar fark var onu da bilmiyorum da sormuş olayım? 🤷‍♂️

Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti Aorus Elite V2.0 LHR GV-N306TAORUS E-8GD 8 GB -> 14.500 TL

Almayı planladığım kart muhtemelen bunlardan birisi olacak. Son dakika ne olur ne olmaz diyerekten beni bu yoldan caydıracak veya daha iyi bir yol gösterecek olur mu diye son bir kez yazayım istedim. Hangisi alınmalı? Bunlar arasında nasıl bir fark var? Veya daha mantıklı bir öneride bulunabilecek var mı? Yorumlarsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
O fiyata sistem bulabilirsin. Diger parcalari satip maliyeti dusurebilirsin. Ben iki pcde de oyle yaptim. Diger parcalari satmistim.
O fiyata sistem bulabilirsin. Diger parcalari satip maliyeti dusurebilirsin. Ben iki pcde de oyle yaptim. Diger parcalari satmistim.
ISIS (PC HOCASI) Oyun Bilgisayarı - Pckolik misal bu

Şimdiden teşekkürler.
MSI RTX3060Ti GAMING X 8GB 256Bit GDDR6(LHR) - Game Garaj buna da bakabilirsin. 2 fanlı ama mining yapmayacaksan cok da farketmez.

ISIS (PC HOCASI) Oyun Bilgisayarı - Pckolik misal bu

MSI RTX3060Ti GAMING X 8GB 256Bit GDDR6(LHR) - Game Garaj buna da bakabilirsin. 2 fanlı ama mining yapmayacaksan cok da farketmez.
GIGABYTE RTX3060TI GAMING OC PRO 8GB DDR6 256B EKRAN KARTI - Pckolik bu daha uygun 13758 tl

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı