Ryzen 7 3700X stok soğutucu mu vs Dark Freezer X94bl

Argonath LXI

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Şu an Ryzen 5 2600 işlemci kullanıyorum. Kendi stok soğutucusundan hiç memnun değildim. Call of Duty oynarken 85 dereceyi görüyordu ben de aşağıda linkini bıraktığım soğutucuyu alarak 60 derecelere düşürdüm.

Şimdi işlemcimi yükselteceğim birazdan Ryzen7 3700X alacağım. Fakat bu işlemcinin kendi soğutucusu mu daha iyidir, yoksa benim yukarıda linkini attığım ve halihazırda kullandım soğutucu mu daha iyidir acaba? Bilgisi olan beni bilgilendirirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3700X'in soğutucusunun soğutması, 100 TL altında bulunabilen soğutucular gibi diye biliyorum yani T6 Ultra'dan bile daha düşük ama bu Dark'ın soğutucusu sanırım ya daha iyi ya da eşit olmalı yani işlemciyi aldığında bizzat test edebilirsin.

Kasa ve oda da hava akışı yoksa pek bir şey ifade etmiyor. Core2 işlemcili PC'de kullandım. Normal soğutucu ile arasında birkaç derece fark ediyor. Farklı bir modeldi ama yapı aynı. Ayrıca duvara yakın bir yerdeyse kasa toz saçıyor.

Arkadaşlar biraz önce R7 2700X aldım, montajını yanımda yaptılar termal macun falan da kullandılar. Kullandığım dark marka soğutucuyu taktırdım yine. Eve gelip CS de biraz deneme yaptım. FPS falan herşey sorunsuz fakat sıcaklık değerleri garip geldi. Ryzen 5 2600 işlemcimde de aynı soğutucuyu kullanıyordum fakat 60-65 dereceyi geçmiyordu CS oynarken. Yeni işlemci ile 83 dereceyi bile bulmuş görünüyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba? Isı grafiği aşağıdaki resimdeki gibi.

Arkadaşlar biraz önce R7 2700X aldım, montajını yanımda yaptılar termal macun falan da kullandılar. Kullandığım dark marka soğutucuyu taktırdım yine. Eve gelip CS de biraz deneme yaptım. FPS falan herşey sorunsuz fakat sıcaklık değerleri garip geldi. Ryzen 5 2600 işlemcimde de aynı soğutucuyu kullanıyordum fakat 60-65 dereceyi geçmiyordu CS oynarken. Yeni işlemci ile 83 dereceyi bile bulmuş görünüyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba? Isı grafiği aşağıdaki resimdeki gibi.

Kullanılan termal macun kötü ise böyle bir sorun olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı