Ryzen 7 3700X voltaj dusurme işlemci ömrünü kısaltır mı?

Şampiyonenes

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. Islemcim 90 derecelere ulaşıyordu Core Boost Performance açıkken. 1.2v 4.1GHz cektim. Prime95 ve oyunlarda test ettim, 15 derece ısı düşüşü yaşadım. Bu islem islemcinin ömrünü kisatilir mi, saglikli midir? Tavsiyeleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir undervolt olmuş Prime 95 testini geçtiyse sorun yok hatta ömrünü uzatmışsınız bile denilebilir :) Keza Ryzen 3000 serisinin gereksiz yüksek voltaj vermesi sıkıntılı kafanızda soru kalmasın testleri biraz uzun yaparak stabilitesini kontrol edin başka bir şey yapmanıza gerek yok.

Güzel bir undervolt olmuş Prime 95 testini geçtiyse sorun yok hatta ömrünü uzatmışsınız bile denilebilir :) Keza Ryzen 3000 serisinin gereksiz yüksek voltaj vermesi sıkıntılı kafanızda soru kalmasın testleri biraz uzun yaparak stabilitesini kontrol edin başka bir şey yapmanıza gerek yok.
Peki PBO açık tutarak otomatik kendi halinde ömrü ne kadar olur? Bizim de böyle işlemlere başvurmamıza gerek var mı?

Peki PBO açık tutarak otomatik kendi halinde ömrü ne kadar olur? Bizim de böyle işlemlere başvurmamıza gerek var mı?

Hocam voltajı çok yüksek verdiği için epey bir sıcaklık meydana geliyor Ryzen 3000 serisi F/P açısından şahane ancak böyle biraz kurcalamak gerekiyor. AMD yetkililer 1.5v a kadar işlemcimiz uzun ömürlü demişlerdi ancak normalde bu değerler iyi seviyede bir OC için kullanılıyor bence sizin değerleriniz gayet güzel bu ayarda kullanın salmayın işlemciyi derim.

Dostlar merhaba. Islemcim 90 derecelere ulaşıyordu Core Boost Performance açıkken. 1.2v 4.1GHz cektim. Prime95 ve oyunlarda test ettim, 15 derece ısı düşüşü yaşadım. Bu islem islemcinin ömrünü kisatilir mi, saglikli midir? Tavsiyeleriniz neler?

Aynı işlemci bende de var. Şu an memnun musunuz yaptığınız işlemden? Ben oyun ağırlıklı kullanıyorum. Ve 80 derecelere dayanıyor yapmalı mıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı