Ryzen 7 3700X vs Ryzen 5 5600

Arkadaşlar merhabalar;

Öncelikle PC donanımlarıyla alakalı çok bir bilgim olmadığından yüzeysel bakabiliyorum ve yardımlarınızı umuyorum. Kendime yeni bir sistem topluyorum. Kalan işlemci, anakart ve bilgisayar kasası+PSU. Topladığım sistem sırasıyla şöyle;
MSI AMD Radeon RX 5700 XT Gaming X 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-E 4.0 Ekran Kartı (RADEON RX 5700 XT GAMING X)
AOC CQ27G2U 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync QHD Curved Monitör
Seagate Barracuda ST2000DM008 3.5'' 2 TB 7200 RPM 256 MB SATA 3 HDD
Adata XPG Pro ASX8200PNP-512GT-C 3D Nand 512 GB NVMe M.2 SSD
Corsair CMK16GX4M2E3200C16 Vengeance 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 Siyah Ram

Bu sisteme uygun bana tavsiye verebileceğiniz kasa+PSU ve anakart önerilerine ihtiyacım var. Bir de işlemcide çok kararsız kaldım. Ryzen 7 3700X 8 çekirdek, Ryzen 5 5600 6 çekirdek sizce hangisini almalıyım. Teşekkürler şimdiden.

Sistem hem 2K oyun oynayabileceğim hem de grafik tasarımda kullanabileceğim bir PC olması.

Oyun oynamak istiyorsanız 5600 daha geleceğe dönük olur, ama performans anlamında 3700X ile kıyaslamak doğru olmaz.

Kısa bir araştırma yaptım ve Gaming X serisinin de sorunlu olduğunu öğrendim. Mümkünse satın alımınızı iptal edin ve onun yerine önerebileceğim kart şu: ASUS TUF Gaming Evo serisi (dikkat Evo serisi olduğuna dikkat edin)ben kullanıyorum o kadar iyi soğutuyor ki anlatamam.

Mech ve evoke serilerinde var die gözlemledim bende gaming x yok diolar ama kafam çok karıştı
Ne zaman aldınız? Eğer iptal edemiyorsanız ekstra termal ped ile servise gönderip termal ped takmlaraini isteyebilirsiniz. Tabi bu sorun düzeltilmediyse.
Yani dün gece aldım aslında hepsiburadadan iptal edebiliyormuyum onuda blmiyorum. Aldığımızda peki böyle bir talepte bulunabiliyor muyuz
Kısa bir araştırma yaptım ve Gaming X serisinin de sorunlu olduğunu öğrendim. Mümkünse satın alımınızı iptal edin ve onun yerine önerebileceğim kart şu: ASUS TUF Gaming Evo serisi (dikkat Evo serisi olduğuna dikkat edin)ben kullanıyorum o kadar iyi soğutuyor ki anlatamam.
Asus Radeon RX 5700XT 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-Express 4.0 Ekran Kartı (TUF 3-RX5700XT-O8G-EVO-GAMING) bahsettiğiniz bu seri mi benimde aklıma yatmadı değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı