Ryzen 7 3700X’e B450 anakart yeterli mi?

Hakankoç

Centipat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aklımı kurcalayan şey X570 anakartlarda anakart güç giriş kısmı B450'e göre daha fazla (yanlış hatırlamıyorsam X570 de 6+4 şeklindeydi, B450’lerde sadece 6). Bilgisayarım ile yayın açmayı düşünüyorum, bunun bana etkisi olur mu? Malum X570 anakart deyince fiyatlar bir anda 1.200 TL’den başlıyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tamamen bütçeniz ile ilintili. X570 alacak durumunuz varsa ekran kartı özelinde de ileriye dönüktür, alabilirsiniz. Ancak B450 Chipseti ile arasında uçan kaçan bir fark yok. Bazı oyun testlerinde de fark gözlemlenmiyor. Kısacası imkan dahilinde bir konu.

Aklımı kurcalayan şey X570 anakartlarda anakart güç giriş kısmı B450'e göre daha fazla (yanlış hatırlamıyorsam X570 de 6+4 şeklindeydi, B450’lerde sadece 6). Bilgisayarım ile yayın açmayı düşünüyorum, bunun bana etkisi olur mu? Malum X570 anakart deyince fiyatlar bir anda 1.200 TL’den başlıyor, yardımcı olursanız sevinirim.
Bence X570 anakart alman daha karlı olur. Reeder performansı cok fark yaratıyor.

Çok bir etkisi olmaz ama mümkünse iyi bir B450 veya kötü de olsa bir X470 anakart almaya çalışın.

B450 Gaming Plus veya B450 Tomahawk alabilirsiniz sorunsuz çalışır. Bu iki anakart B450'nin en iyi anakartları. 8+4 güç girişi var X570'lerde fakat zaten işlemci güç tüketimi 100W civarı seyrediyor ve 8 Pin CPU 250W güç verebiliyor 8 pinden yani ekstra 4'e gerek yok.

Bilgilendirmeniz ve öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim hepinize, msi b450m mortar titanium aldım ürün daha halen elime ulaşamadı ama yaptığım incelemelerde yeterli olacağını düşündüm.
Tekrardan sağ olun.

Anakart MAX değilse 3. nesil Ryzen için BIOS güncellemeniz gerekiyor. Onun dışında gayet iyi anakart.
Anakart 3. nesil işlemciler için bios güncellenmiş bir şekilde elime ulaştı bu bağlamda bir sıkıntı yaşamadım fakat MAX değilse derken neyi kastettiğinizi anlamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı