Ryzen 7 3750H vs i7 9750H Bilgisayar

yalcingney

Decapat
Yer
Antalya
Aylardır hala tam bir karara varamadım amma velakin tercihler de açıklandı ve okula lazım olduğu için çok kısa bir zamanda alacağım. Modelleri incelerken bu sefer de ASUS markasının Ryzen 7 serisi barındıran modelleri gözüme çarptı ve kimileri bu seriyi kötülemişken kimileri de öve öve bitirememiş. Eğer ki 144 Hz bulunan bir panele sahipse bu modele yönelebilirim, satıcıya sordum cevap bekliyorum.
Ryzen 7 bulunan modeller (ekran kartları yazmıyor sayfada fakat 1660 Ti mevcut)
Bu iki modelden birini seçecek olursam RAM eklemesi yapacağım.
Intel markasının aklıma yatan ürünleri
HP markasının paneli de Monster markasının modeli de 144 Hz ve donanımları tamamiyle aynı sadece 512 GB SSD mevcut iken Monster markasında ise bu 256 GB ile sınırlı, siz olsanız hangisini neden tercih edersiniz? Eğer i7 9750H olan modellerden birini tercih etmemi önerirseniz HP ile Monster markasının marka kıyaslaması kalıyor geriye. Aldığım vakit içine 2TB HDD eklemesinde bulunacağım için 256 veya 512 olması çok bir etki vermiyor, tamamen marka kıyaslaması kalıyor geriye.
Ek olarak, kullanım amacı oyun ve iş olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster daha iyi diye düşünüyorum. HP'nin teknik servis desteği kötü diye duydum.
Monster'ın servisi garanti süresince iyi fakat garanti bittikten sonra malesef üvey evlat muamelesi yapıyorlar, en ufak sorunlara dahi binlerce lira masraf çıkarıyorlar yani olması gerekenden çok daha fazla ücret talep ediyorlar bizzat yaşadım.

Monster'ın servisi garanti süresince iyi fakat garanti bittikten sonra malesef üvey evlat muamelesi yapıyorlar, en ufak sorunlara dahi binlerce lira masraf çıkarıyorlar yani olması gerekenden çok daha fazla ücret talep ediyorlar bizzat yaşadım.
HP nasıl?

Ryzen 7 3750H tercih ederseniz büyük hata edersiniz. HP ve Monster arasında da bilmiyorum. Benzer seyreder heralde ısıları. İkisinin de testi yok hiç.

Yeni konular

Geri
Yukarı