Ryzen 7 3800X sıvı soğutucuyla ısınıyor

miu_q

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, yaklaşık 8-9 ay önce topladığım bilgisayar ısıtma değerleri şu an sıkıntılı. Daha düne kadar GTA 5'i 70 derece üstüne çıkmadan oynuyordum hem GPU olsun hem CPU olsun, bugün 100 derece, 90 derecelerde oldu. Nasıl çözebilirim?
(Sıvı soğutucu bulunmakta.)
  • Şu an sadece Google ve Discord açık.
  • Ekran kartı değeri: 48.
  • İşlemci sıcaklık değeri: 60.

Sistem
  • Ryzen 7 3800X
  • Zotac RTX2060
  • Corsair 16 GB Vengeance DDR4 3600MHz
  • 650W güç kaynağı
  • Sıvı soğutmada bulunmakta fakat markasını hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı normal duruyor boşta fakat önemli olan yükteki sıcaklığı. İşlemci konusunda soğutucusu tam olarak oturmamış ya da montajında hata yapılmış olabilir.

Selamlar, yaklaşık 8-9 ay önce topladığım bilgisayar ısıtma değerleri şu an sıkıntılı. Daha düne kadar GTA 5'i 70 derece üstüne çıkmadan oynuyordum hem GPU olsun hem CPU olsun, bugün 100 derece, 90 derecelerde oldu. Nasıl çözebilirim?
(Sıvı soğutucu bulunmakta.)
  • Şu an sadece Google ve Discord açık.
  • Ekran kartı değeri: 48.
  • İşlemci sıcaklık değeri: 60.

Sistem
  • Ryzen 7 3800X
  • Zotac RTX2060
  • Corsair 16 GB Vengeance DDR4 3600MHz
  • 650W güç kaynağı
  • Sıvı soğutmada bulunmakta fakat markasını hatırlamıyorum.
Sıvı soğutmanızda sıvı akışını gerçekleştiren pompa arızalanmış olabilir.

Böyle bir virüs varsa nasıl kaldırabilirim? Bugün kaspersky ile aratmıştım bir şey bulmamıştı.
Sıvı soğutmada ki,
JELATİN'i
çıkardınız mı?
Ayrıca virüs yemiş olma ihtimaliniz var.
Bilgisayarı vatanda yaptılar üstüne hiç bilgisayarın kasasını açmadım.
Boştayken ekran kartı ve işlemci kullanım değerleri ne durumda? Mining virüsü yemiş olma ihtimaliniz var. Durduk yere sıcaklıklar 10-20 derece birden artmaz.
Şu an sadece google ve discord açık ekran kartım 46 işlemcim ise 55.
Sıvı soğutmanızda sıvı akışını gerçekleştiren pompa arızalanmış olabilir.
Nasıl çözebilirim ki :(

Yük altında durduk yere hem CPU hem de GPU sıcaklığının böyle artmış olması benim aklıma yatmadı. Anakart iki donanıma da gereğinden fazla voltaj veriyor olabilir. Sorun anakart, güç kaynağı veya yazılımsal bana göre.

Böyle bir virüs varsa nasıl kaldırabilirim? Bugün kaspersky ile aratmıştım bir şey bulmamıştı.

Bilgisayarı vatanda yaptılar üstüne hiç bilgisayarın kasasını açmadım.

Şu an sadece google ve discord açık ekran kartım 46 işlemcim ise 55.

Nasıl çözebilirim ki :(
Anakartınız üzerinde sys-pump/cpu-pump gibi bir soket olmalı. Eğer oraya soğutucu pompası bağlanmışsa kablo boşta duruyorsa çıkmış olabilir. Onun dışında soğutucunuzun markasını öğrenip sürücüsünü yükleyerek analiz edebilirsiniz. Kapalı devre soğutucuların sorunlarını anlamak zor oluyor. Eğer mümkünse hava soğutucu ile değiştirerek izleyebilirsiniz.

@curiousoftech eğer daha doğru bir çıkarımınız varsa paylaşın. Gereksiz emoji kullanarak hem bana hem de foruma katkınız olmuyor maalesef. Bilmediklerimizi öğrenelim ki sorunu çözelim.

Sıvı soğutucum xıgmatek

Dosya Ekleri

• 74c7814c-5fcb-4e41-8445-46c34f2703c3.jpg
    74c7814c-5fcb-4e41-8445-46c34f2703c3.jpg
    61,7 KB · Görüntüleme: 26

Yeni konular

Geri
Yukarı