Ryzen 7 3800X vs Intel i7 9700K

Düşünceleriniz degerli teşekkürler . Ama başlıkta belirttiğim gibi rtx 2080 ve 2k monitorum var . Ihtiyacim sadece performansli islemci
8700K alıp 1080p oynayacağına 1600/2600 alıp ekran kartına yatırıp 2K oynarsın. Mesela 1660Ti yerine 2070 alırsın. Ultra/Yüksek ayarlar çözünürlükten sonra gelmeli bence.

Haklisiniz amd 3. Nesilde baya mesafe kat etti . Ozellikle tek cekirdek performansinda. Ve görünen degerler testlerde amd nin üstünlüğünü gösteriyor. Anlatmak istedigim net olarak şu; bench testlerinde amd tek cekirdekde hala intelin gerisinde. Açıkcası benim gönlümde amd tarafinda. Intele gore f/p cok iyi konumda. Ama gel gör ki hala net olarak amd aklımda bir soru ?
Amd 3.nesilde intelden fark kalmayacak sekilde tekli cekirdek performansını arttirdi. Hatta bazi oyunlarda rakip islemcilerin geçtiği görüldü. Tavsiyem 3800x dır ve memnun kalacaginizdan eminim.

Hocam, aklınızda sorular kalmış. Çok normal çünkü ben de aynı soruların cevabını aradım. Özellikle CS:GO oynayan biriyim. Yenilerde sistem topladım, hem AMD hem de Intel tarafını iyice araştırdım. Sonuç olarak bütçem dahilinde Ryzen 5 3600 aldım. Ryzen 3. nesil işlemcilerin tek çekirdek performansını geliştirdiğini gördüm ve özellikle dikkatimi çeken durum CS:GO’da AMD işlemciler, Intel işlemcilerin önüne geçmiş. Bunun nedeni olarak hem tek çekirdek performansının iyi olmasını hem de önbellek miktarının yüksek olmasını okudum. Tavsiyem Ryzen 7 3700X/3800X ikilisinden birini tercih etmeniz.

Benim tavsiyem i7 9700k.
Bu arada hatırlatıyım 3700x’in rakibi i7 8700k.
3800x’in rakibi i7 9700k.
3900x’in rakibi i9 9900k.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Benim önerim kesinlik Ryzen 7 3800x olacaktır çok ara bi işlemci diye alınmaz felan diyor herkes ama lakin ben bir link bırakacağım herşey apaçık ortada bu videoda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoya kesinlikle bakmanızı tavsiye ediyorum.
Not: Ryzen 7 3800x' i rakibi 9700k' dır

Yeni konular

Geri
Yukarı