Ryzen 7 4800H GTX 1660 Ti Max-Q sistem düşük FPS

Daha fazla  
Merhaba öncelikle forumda yeniyim yanlış konu açtıysam özür dilerim en mantıklı burada açmak geldi aklıma benim HP laptopum var pazartesi günü aldım cihazı ama Valorant oynarken işlemci kullanımı 25'i ekran kartı kullanımı 50'yi geçmiyor ayarları en Full de iken en düşüğe alırsam daha az kullanım ve daha düşük FPS alıyorum NVIDIA Experience de önerilen grafik ayarlarını kullanıyorum cihazda 144Hz ekran var ama oyunda 144FPS göremiyorum 130'larda dolanıyor bazen 80 90a düşüyor ekran kartı kullanımını nasıl arttırabilirim çünkü böyle 144Hz ekranı kullanamıyorum HP müşteri hizmetleri ekran kartı overclock yapmamı söyledi sizin bir çözümünüz var mı teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yukarıda arkadaşın yazdığını yapın öncelikle. Olmazsa bir servise yollayın isterseniz.

Arkadaşın dediğini yaptım.

Bir haftalık ise iade edin hocam başka model bakın.

Cihaz ben aldığımda 9999TL idi sonra amazona yazdım bu sorunları 1500TL bir fiyat indirimi sağladılar şu an iade yaparsam aynı ürünü dahi alamam çünkü aynı ürün 10.450TL olmuş sizin bir öneriniz var mı acaba 10k bütçeye ne alabilirim?

Arkadaşın dediğini yaptım.

Cihaz ben aldığımda 9999TL idi sonra amazona yazdım bu sorunları 1500TL bir fiyat indirimi sağladılar şu an iade yaparsam aynı ürünü dahi alamam çünkü aynı ürün 10.450TL olmuş sizin bir öneriniz var mı acaba 10k bütçeye ne alabilirim?
https://www.epey.com/laptop/dell-g3-15-6b750d5f16c.html Bunun hakkında bir fikrim yok fiyatına göre iyi diye attım.

Laptop bu HP Pavilion Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS, AMD Ryzen 7-4800H, 16 GB RAM, 1 TB HDD + 256 GB SSD, GeForce GTX 1660Ti Max-Q, Freedos, 24D44EA: Amazon.com.tr
HP müşteri hizmeti ile günde 20 konuşma yapıyorum abartısız ama hepsi farkı cevap veriyor biri diyor Windows 10 Pro olduğu için sorun var Home atın öyle yaptın biri başka diyor biri başka müşteri hizmetleri 110 dereceye kadar normal dedi Prime 95 attım 105 derece gördü sonra 3.08e kitlendi MHz 88 dereceye bir sorun yok isterseniz cihazı yollayın kontrol edelim ama iş uzun sürer 20 gün bnece yollamayın öyle kullanın dedi.

En yüksek performans a aldım abi onlar da kontrol etti hatta arka planı siyah yapmaya kadar her şeyi yaptılar aynı her şey hala.

Ekran kartı driverını temiz kurulum şeklinde yapar mısın?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
markaya takılma mantık aynı. Umarım banlanmam tamamen yardım amaçlıdır link.

Geri
Yukarı