Ryzen 7 5700G sistem toplama

Bütçe
15000
Fark beklediğimden fazla oldu doğrusu ne yapabiliriz acaba farklı yerlerden alsam çok kurulum kısmından anlamıyorum evde küçük çocuklar olmasıda ayrı bir sorun evde yapacağım gibi görünüyor extra olarak ne almam gerekecek.
Basit, Tornavida (arti uclu olanlardan) ve pense yeterli, baska bir sey almaniza gerek yok, bir de begendiginiz gorunumde bir kasa secmeliyiz, unutmusum.

@Sir Benjamin

Basit, tornavida (arti uclu olanlardan) ve pense yeterli, baska bir şey almaniza gerek yok, bir de begendiginiz gorunumde bir kasa secmeliyiz, unutmusum.

Hocam tornavida mıknatıslı olsa daha iyi olur ve nalburadan 3TL'ye alabileceğiniz plastik kelepçeler arkadaşın kablolama yaparken çok işine yarayacaktır.

Basit, tornavida (arti uclu olanlardan) ve pense yeterli, baska bir şey almaniza gerek yok, bir de begendiginiz gorunumde bir kasa secmeliyiz, unutmusum.

Hava akışını iyi sağlaması yeterli görüntü önemsiz.

Kasa öneriniz var mı?

Son düzenleme:
İslemci: i7 12700 - 6391 TL

Anakart: ASUS Prime B660M-K - 2700 TL

RAM: Apacer Panther 3200MHz DDR4 2x16 GB - 2000TL

Islemci Sogutucu: Arctic Freezer e-Sports Duo 34 - 750 TL + LGA 1700 kit 170TL

PSU: Corsair CX550 - 1000 TL

SSD: Kioxia 1TB NVMe - 1400TL

Neden?

Hazır olarak bu sistem var:
İşlemci 11700 anakart ASUS B560-P RAM 8x2 3600MHz bir de 1TB WD Blue eklenip alınabilir.

Hazır olarak bu sistem var:
İşlemci 11700 anakart ASUS B560-P RAM 8x2 3600MHz bir de 1TB WD Blue eklenip alınabilir.

Kasa biraz sorun gibi göründü 1 fan yeterli olacak mı?

Değiştirme seçeneği yok şansıma.
Benim attigim oneri ile bir kasa onercem de Iyi Airflowu olan kasalar cok pahali
Ram 16gb a azaltilip

Su kasa alinabilir ama 16gb ram 40 tane roblox instance i icin yeterli olurmu bilemem

Benim attigim oneri ile bir kasa onercem de ıyi airflowu olan kasalar cok pahali.
RAM 16 GB'a azaltilip.

Su kasa alinabilir ama 16 GB RAM 40 tane Roblox instance i icin yeterli olur mu bilemem.

Bütçeyi aşabilirim sorun değil.

Bütçeyi aşabilirim sorun değil.
O zaman benim resmini attigim oneri ile su Corsair Airflow kasasi alinabilir, Eger toplamakla ugrasmak istemiyorsaniz da messinicocugu hocamizin attigi oneri ile halledebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı