Ryzen 7 5700G sistem toplama

Bütçe
5.000 - 8.500 TL

umtkrt1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Kendim için sistem topluyorum. Ekran kartı daha sonra alacağım içinde bir APU sistem toplamak istedim. SSD elimde mevcut fakat önerileriniz varsa değerlendirmeye alabilirim. Sizce sistem nasıl olmuş, değiştirmem gereken şeyler nelerdir?

Ekran Alıntısı.JPG

Bellekleri çift kanal almalısın ve 1000TL o rama verilmez 700-800 TL'ye Dual kit alınır.

Ryzen 5 5600G ile Ryzen 7 5700G arasında 1000 TL'lik fark yok. Daha kaliteli parçalar ile 5600G'li sistem toplamınızı öneririm.

Ekran kartı olmayacağı sistemde igpu ramden de yiyecek duruma göre 7 gb ye kadar çıkabiliyor sanırım. 8 gb ram hiç uygun değil. En az 16 Gb olmalı ve cl değerine takılmadan frekansı olabildiğince yüksek almalısın. igpu performansı Ramin frekansın hızlı olmasına çok bağlı. Cl değeri o kadar da yüksek etki etmiyor ama. 4000 MHz olsa baya iyi olur. 3200 MHz ile performans ne yazık ki biraz düşük olacaktır.
5700g Harika işlemci performansı gerçekten iyi. Hayırlı olsun şimdiden.

Ekran kartı olmayacağı sistemde iGPU RAM'den de yiyecek duruma göre 7 GB'ye kadar çıkabiliyor sanırım. 8 GB RAM hiç uygun değil. En az 16 GB olmalı ve CL değerine takılmadan frekansı olabildiğince yüksek almalısın. iGPU performansı RAM'in frekansın hızlı olmasına çok bağlı. CL değeri o kadar da yüksek etki etmiyor ama. 4000 MHz olsa bayağı iyi olur. 3200 MHz ile performans ne yazık ki biraz düşük olacaktır.
5700G harika işlemci performansı gerçekten iyi. Hayırlı olsun şimdiden.

RAM'lerden 2 tane var.

Ekran kartı olmayacağı sistemde iGPU RAM'den de yiyecek duruma göre 7 GB'ye kadar çıkabiliyor sanırım. 8 GB RAM hiç uygun değil. En az 16 GB olmalı ve CL değerine takılmadan frekansı olabildiğince yüksek almalısın. iGPU performansı RAM'in frekansın hızlı olmasına çok bağlı. CL değeri o kadar da yüksek etki etmiyor ama. 4000 MHz olsa bayağı iyi olur. 3200 MHz ile performans ne yazık ki biraz düşük olacaktır.

RAM'i zaten 2 adet seçmiş. 16 GB yani.

Ryzen 5 5600G ile Ryzen 7 5700G arasında 1000 TL'lik fark yok. Daha kaliteli parçalar ile 5600G'li sistem toplamınızı öneririm.

İlerleyen seviyelerde işlemci performansı da önemli olacağından ötürü 5700G seçmiştim 5600G ile aralarında çok fark bulunuyor mu?

Çok teşekkür ederim hocam linkteki RAM'lar için resimdeki anakartın performansı yeterli gelir mi?

Geri
Yukarı