Ryzen 7 5700U laptop vs i5-1135G7 laptop

Bu 3 modelden hangisini almalıyım.

Hocam bana en mantıklısı Dell gibi geldi. Lenovo'yu bence almayın. O fiyata Dell daha mantıklı gibi duruyor. HP ile aralarında 5-10 FPS fark var ama HP de 256 GB SSD varken Dell de 512 GB SSD var.
Ondan dolayı HP de elendi. Dell en mantıklı seçim dediğim gibi.

HP ürün satın almayı düşünenleri kendi yazıma davet ediyorum: HP Teknik Servis Deneyimim
Bunun üzerine ikinci kez servise gönderdiğimde ürünüm kargoda kırıldı ve hiçbir şekilde yardımcı olmadılar, beni kargoyla baş başa bıraktılar. Göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Çözünürlük olarak 2021 yılında düşük kalmaz mı?
Geçen sene aldığım laptopum 768p. Genel kullanımda rahatsız ediyor. Ama oyunlarda zaten bu sistemlerle 1080p oynamak zor oluyor. Oyun için kötü değil ama normal kullanım, film dizi izlerken biraz sorun çıkarabilir. Bence 1080p tercih edin 5700U düşük ayarlarda idare eder. Ama performans olarak MX330 içerenler daha iyi olur. 768p normal kullanımda sıkıntı çıkarabilir.

Geçen sene aldığım laptopum 768p. Genel kullanımda rahatsız ediyor. Ama oyunlarda zaten bu sistemlerle 1080p oynamak zor oluyor. Oyun için kötü değil ama normal kullanım, film dizi izlerken biraz sorun çıkarabilir. Bence 1080p tercih edin 5700u düşük ayarlarda idare eder. Ama performans olarak MX330 içerenler daha iyi olur. 768p normal kullanımda sıkıntı çıkarabilir.

MX 330 her türlü en iyisi değil mi hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı